Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Görüntülü Lavabo Açma

Görüntülü lavabo açma işlemi yapan birkaç firmadan biri olan Protesisat, kullandığı teknoloji ve deneyimli kadrosu ile en kısa sürede kırmadan lavabo açma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Lavabo Açma Yöntemleri

Lavaboları açmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Kendi imkânlarınızla lavabo açabileceğiniz gibi profesyonel destek alarak da tıkalı lavaboyu açabilirsiniz. Kendi imkânlarınızla lavabo açmak isterseniz, bunun kalıcı çözüm olamayacağını bilmeniz gerekir.

Lavabo tıkanıklığı yakın bir noktada ve basit bir tıkanıklıksa açabilirsiniz. Ancak lavabo tıkanıklığı derinlerdeyse bütün uğraşlarınız sonuçsuz kalabilir. Lavabo tıkanıklığını kesin yöntemlerle ve kırmadan açmak için cihazla lavabo açma yöntemi kullanılması gerekir.

Robotla Lavabo Açma

Protesisat, tesisat sektöründe robot cihaz teknolojisini ülkemize ilk tanıştıran firmalardan biridir. Kullandığımız teknoloji sayesinde robotla lavabo açma işleminde hassas çalışmalar yaparak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Lavabo tıkanıklığı, bazen yabancı bir cismin pimaş borusunun önünü tıkayarak suyun akışını engellemesinden kaynaklanır. Pimaş borusunun herhangi bir noktasında tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Lavabonun giriş kısmına yakın olan noktalarda tıkanıklık meydana gelmişse, tıkanıklığı açmak çok daha kolay olabilir. Tıkanıklık giriş kısmına yakınsa, lavaboda biriken suyun basıncı bile tıkanıklığı açabilmektedir.

Profesyonel firmadan yardım alarak lavabo tıkanıklığını açmak istediğinizde, lavabo tıkanıklığı açmak için adresinize gelen Protesisat ekipleri, tıkalı lavabonun olduğu yerde inceleme yaparlar. Lavabo tıkanıklıkları farklılık göstermektedir. Lavabodan su gitmiyor ise tıkanıklık olduğu anlamına gelirken, lavabodan suyun yavaş akıyor olması lavabonun tamamen tıkanmadığı anlamına gelir. Lavabodan su geri gelmesi ise tıkanıklığın farklı bir noktada olduğu anlamına gelir. Bu durumlar için farklı çalışmalar yapılır.

Robotla lavabo açma işlemi için ekiplerimiz; lavabo altındaki sifonu sökerler. Pimaş borusunun giriş kısmından robot cihazın yayını gönderirler. Robot cihazın yayı, pimaş borusu içinde dönerek ilerler. Robot cihazın yayı, tıkanıklığa sebep olan cisme ulaşınca cismi parçalar. Tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanmayacak bir cisimse (kıl, tüy veya bez parçası gibi…) robot cihazın yayı döndüğü için bu cisimler yayının ucuna dolanır. Robot cihazı kullanan personel, yayı geri çektiğinde bu cisimlerde pimaş borusunun içinden çekip çıkarılmış olur.

Cihazla lavabo açma işleminde, sadece robot cihaz kullanılması hiçbir zaman yeterli değildir. Çünkü lavabo borusunda başka sorunların olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Bunun içinde kameralı görüntüleme cihazı kullanılır.

Kameralı Lavabo Açma

Protesisat, makineli lavabo açma işlemlerinde mutlaka kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı, lavabo tıkanıklığı açılırken kullanılması gereken çok önemli bir cihazdır.

Robotla lavabo açma işlemine başlamadan önce ve tıkalı lavabo açıldıktan sonra kullanılan kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusu içindeki anormalliklerin tespit edilmesi mümkündür.

Kameralı lavabo açma işleminde, lavabonun tıkanmasına neden olan cisim veya cisimler kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Cismin türüne göre, robot cihazın yayının ucuna uygun aparat takılır. Boru içindeki cismi parçalama veya çekip çıkarma için farklı aparatlar kullanılır. Cihazla lavabo açma işlemi tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi tekrar görüntülenir. Buradaki amaç; lavabo neden tıkandı? Pimaş borusunda bir sıkıntı var mı? Pimaş borusunu döşeyen usta hatası var mıdır? Gibi soruların cevabını bulmaktır.

Pimaş borularında farklı farklı sorunlardan dolayı tıkanıklık meydana gelmektedir. Mesela, pimaş borusunda yeterli meyil yoksa sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Ya da lavaboya yemek atıkları dökülürse; yemek atıklarıyla beraber lavabo borusuna giren yağ lavabo borusunun iç çapını daraltır. Bu durum da sık sık lavabo tıkanmasına sebep olur.

Görüntülü lavabo açma yöntemi ile pimaş borusu içindeki bütün sorunlar tespit edilebilir. Pimaş borusundaki yetersiz eğim veya yağlanma gibi sorunlar robot cihazla giderilemez. Lavabo borusundaki yetersiz eğim sorununu çözmek için pimaş borusuna yeniden eğim verilmesi gerekir. Borudaki yağlanma sorunu için pimaş yıkama işlemi yapılması gerekir.

Lavabo borusunun eğimini ideal seviyeye getirmek için, pimaş borusu sökülüp yeniden döşenmelidir. Bunun için Protesisat’ın bünyesinde çalışan onarım ekipleri bulunur. Onarım ekiplerinin görevi sadece onarım yapmaktır. İşinde uzman olan onarım ekiplerimiz, büyük bir özenle onarım işlemini tamamlandıktan sonra ekstra bir işleme gerek kalmadan banyo veya mutfağınızı kullanıma hazır bir şekilde teslim ederler.

Ayrıca Protesisat tarafından yapılan bütün onarımlar bir yıl garanti altına alınmaktadır. Bir yıl içinde meydana gelebilecek bütün sorunlar firmamız tarafından ücretsiz olarak giderilmektedir.

Protesisat, Yağlanmış Lavabo Borusunu Nasıl Temizler?

Lavabo borusunun yağlanması genelde mutfak lavabolarında meydana gelen bir durumdur. Yağlanmış pimaş borusunun içi temizlenmezse tıkanıklığın devamlı meydana gelmesine sebep olur. Çünkü lavaboya dökülen yağ, sandığınız gibi kayganlık etkisi meydana getirmez. Aksine pimaş borusunun içinde katılaşır ve tabaka meydana getirir. Oluşan tabaka borunun iç çapını daraltır.

Firmamızın ekipleri görüntülü lavabo açma işlemi sırasında böyle bir durumla karşılaşırsa, sizleri bilgilendirir. İhtiyaç durumunda, ekiplerimiz boru içindeki görüntüleri fotoğraf veya video formatında sizlere sunar. Müşterilerimiz tarafından pimaş yıkama işlemi kabul edildiğinde, pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusunu yıkama işlemi yapılır.

Pimaş yıkama makinesi, lavabo borusunun içini ilk günkü gibi tertemiz yapar. Yıkama işlemi bittikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi tekrar kontrol edilir. Yıkama işleminde temizlenmeyen kısımlar varsa, işlem tekrar edilir. Borunun içi tamamen temizlenene kadar işlem devam eder.

Evinizde, iş yerinizde lavabo tıkanıklığı meydana gelmişse veya sık sık lavabo tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşinde uzman olan ekiplerimiz, lavabo tıkanıklığı sorununu kesin yöntemlerle çözmektedir. Servis kaydı oluşturmanız durumunda, ekiplerimiz en geç 2 saat içinde adresinize ulaşmaktadırlar. Üstelik İstanbul’un tüm ilçelerini fiyat farkı almaksızın hizmet vermekteyiz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir