Alafranga tuvalet kokusu

ALİ KARPUZCU Ziyaretçi
Soru Sor

merhaba öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Benim tek derdim banyomuzdan gelen pis kokular. Tahminimce bu pis kokuların geliş sebebi; alafranga tuvaletimizin montajını yapan kişilerin usülüne uygun bir montaj yapmamaları. Böyle düşünmemin sebebi ise kokunun ağırlıklı olarak tuvalet haznesinin arkasından geliyor olması. Bilmiyorum böyle bir hizmetiniz var mı ama bu montajın doğru yapılıp yapılmadığının kontrolünü ve eğer doğru yapılmadıysa düzeltilmesini talep ediyorum. İyi çalışmalar dilerim .

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 8 yıl önce 5 yanıt 18,654 kez görüntülendi

Cevap (5)

 1. Merhaba Ali Bey.

  Alafranga tuvalet kokusu eğer montaj yapıldıktan hemen sonra meydana geldiyse montaj ile ilgili bir hatanın olduğu söylenebilir. Ancak sonradan ortaya çıkan bir koku söz konusu olduğunda o zaman tuvalet tıkanıklığı sorunundan saz edilebilmektedir. Tuvalet tıkanıklığında da koku tuvalet haznesinin arka kısmından gelmektedir.

  Çünkü gider boruları bu kısımdadır. Herhangi bir nedenden dolayı gider borusunda meydana gelen tıkanıklık, önce banyoda sonrasında da bütün bir evin kötü bir koku ile kaplanmasına neden olmaktadır. Üstelik tıkanıklığa müdahale edilmezse ya da geç müdahale edilirse, pis suyun geri gelmesi gibi bir durum ortaya çıkmaktadır ki bu da çeşitli hastalıklara neden olmaktadır.

  Alafranga tuvalet kokusu montaj hatasından dolayı meydana geliyorsa, bu kokunun nedeni yine atık suyun sızması sonucudur. Borunun herhangi bir yerinde montaj yapılırken çatlak meydana gelmiş olabilir. Bunun yanı sıra gider borusunun ek yerinin tam olarak oturmaması da söz konusu olabilmektedir. Bütün bu sorunların neden kaynaklandığının tam olarak anlaşılabilmesi için gelişmiş cihazlarla kontrol işleminin yapılması gereklidir.

  Kameralı cihazlarla kokunun neden kaynaklandığı ve varsa borudaki çatlak kısım net olarak tespit edilebilmektedir. Bu cihazlarla sağlıklı bir kontrol yapıldıktan ve sorun tespit edildikten sonra profesyonel servis ekipleri gerekli müdahaleyi yapacak tuvalet kokusunu garantili olarak ortadan kaldıracaktır. Bunun için tek yapmanız gereken irtibat telefonlarımızdan bize ulaşarak sorunun tespiti ve onarımının yapılabilmesi için adresinizi bırakmak olacaktır.


  Yararlı(21) Yararlı değil(4)
 2. Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğim. Görüşmek dileğiyle


  Yararlı(9) Yararlı değil(2)
 3. 30 Mart 2019
  Cevapla

  Merhaba
  Ben bir sitede ve çok kaliteli olduğu iddiasiyle yapılan bir dairede oturuyorum.Ancak daireye girdiğimizden beri tuvaletten koku geliyor.Bazen sarmısak kokusu gibi bir koku geliyor.Devamlı aspiratör çalıştırıyoruz.Bence teknik bir hata yapılmış,deve boynu veya S konmamış.ne diyorsunuz.Ne yapılabilir.Selamlar.


  Yararlı(19) Yararlı değil(0)
 4. 7 Nisan 2022
  Cevapla

  Merhaba , 5. kata taşındık üstümüzdeki kattaki daire sifonu vs kullandığında bizim tuvaletlerimize koku basıyor bu neden kaynaklanabilir ne yapılabilir ?
  cevabınız için şimdiden teşekkür edeirm


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 5. Kokunun nereden geldiğinin tespiti yapılması gerekiyor. Tespit edildikten sonra problemin giderilmesi adına işlemler yapılabilir. Bu sebeple buradan sorununuzun çözümüne ait net bir cevap veremiyoruz ne yazık ki.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir