Bulaşık Makinesi Gideri Tıkandı Ne Yapmalıyım ?

Fatih ÖZ Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba, bulaşık makinesi gideri tıkandı suyu dışarı veriyor, bu sorunla ilgili ne yapmamız lazım, sık sık aynı sorunu yaşıyoruz, mahalle tesisatçısı çağırdık geçici çözüm buldular ancak ara ara aynı sorun tekrar ediyor, geçen yıl çamaşır makinesi gideri tıkanmıştı yanılmıyorsam sizi çağırmıştık ekibiniz gelip yaptılar sorun yok ancak bu sefer de bulaşık makinesinde aynı sorun var detaylı bilgi verirseniz sevinirim ?

Teşekkürler

iyi çalışmalar

Yanıtlandı
Tıkanıklık 1 yıl önce 1 yanıt 16,350 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. Fatih bey merhabalar öncelikle geçmiş olsun, bu tür giderleri kamera ile görüntüleyerek tıkayan nesneler ve tıkanan bölgenin taraması yapılır bu sayede kalıcı bir çözüm olabilmesi için görüntüleme cihazları kullanırız, görüntüleme işlemi sonrası tıkayan nesneler tıkanıklık açma cihazlarımız ile çözülmüş olur, Sorunun çözümü için bizi arayabilirsiniz.

  bulaşık makinesi gideri açma

  Bu konu hakkında bir makalemiz bulunuyor okumanızı tavsiye ederiz.

  Ev hanımlarına büyük bir kolaylık sağlayan bulaşık makineleri artık her evde olmazsa olmazlar arasında yer alan beyaz eşyalardan birisidir. Bulaşık makinesi oldukça sık kullanıldığı için oldukça sık arızalan cihazlardandır. Hangi marka bulaşık makinesi kullanırsanız kullanın en sık yaşanan sorunlardan birisi de gider borusundaki tıkanıklardır. Sizler de bulaşık makinesi gideri tıkandı ne yapmalıyım diye soruyorsanız sizlere sunacağımız birkaç öneriden faydalanabilirsiniz.
  Öncelikli olarak bulaşık makinesi giderindeki tıkanıkları cihazın sağlıklı bir şekilde çalışmasını engeller. Bu sebepten dolayı da temiz ve sağlığa uygun olarak bulaşıklarınız yıkanmaz.

  Bununla birlikte gider borusunda tıkanıklık olması cihazın içinde sürekli olarak bir kötü kokunun da meydana gelemsine neden olacaktır. Protesisat firması olarak siz değerli müşterilerimize bu konuda uzman olan teknik ekibimiz hangi marka bulaşık makinesi kullanırsanız kullanın cihaza hiçbir zarar vermeden kolaylıkla gider borusundaki tıkanıklığı çözmektedir. Bulaşık makinesinin gider tesisatındaki sorunun çözülmesi için öncelikli olarak çalışmayı seçtiğiniz firmanın da önemi oldukça büyüktür. Bunun içinde konu hakkında teknik bilgisi çok olan ve yüksek bir deneyime sahip olan bir kurumsal firma ile çalışmanız daha doğru olacaktır. Bizler de protesisat firması olarak kurumsal bir arıza gidermek ve tıkanıklığı açma hizmetlerimiz sizlere oldukça uygun fiyat aralıklarından sunmaktayız. Bulaşık makinesi gideri tıkandı ne yapmalıyım sorusunun cevabı da yine firmamızda saklıdır.

  Çünkü eski yöntemleri kullanarak gider borusunu açmaya çalışmak aksine gider borusunun daha fazla zarar görmesine neden olabilir. Bildiğiniz gibi evinizde herhangi bir noktada bir yerde tıkanıklık olduğunda hiç ummadığınız bir yerden basınç ile birlikte bu tıkanıklık pis suyun dışarı akması ile sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden de düzenli aralıklar ile tesisatlarınız profesyonel bir ekibe emanet ederek gerekli teknik kontrolleri yaptırırsanız herhangi bir tıkanıklık sorunu ile karşılaşmazsınız. Bizler protesisat firması olarak bulaşık makinesinde buluna gider borusunun tıkanıklığını kontrol etmek için görüntülü cihazlar ile detaylı bir inceleme yapmaktayız. Bu sayede de tıkanıklığa neden olan atığı da net bir şekilde bulabilmekteyiz. Ayrıca tıkanıkları genellikle sızıntıların ve kaçakların da olmasına neden oldukları için evinizde uzun süredir önüne geçmediğiniz bir tıkanıklık var ise bu bir zaman sonra su sızıntısına da neden olabilmektedir. Tüm bu sorunların birbiri ile bağlantılı olduğunu söylemek isteriz. En kolay gider borusundaki tıkanıklığı açma uygulaması ise tıkanıklık olan boruya yüksek tazyikli bir su göndermek ve bu sayede de tıkanıklığı kısa süre içinde açmaktır. Bu yöntem hem oldukça sağlıklı hem de kısa süre içinde olumlu bir yanıt veren işlemdir.

  Bununla birlikte tıkanıklığın meydana gelmesinde atıkların cinsi de bizleri çözüme götürecek olan uygulamaları belirlemede oldukça önemli olan bir diğer unsurdur. Eğer tıkanıklığı meydana getiren cisim gider borusuna da zarar vermiş ise bu durum sadece kokunun meydan gelmesine değil suyun duvarlara sızmasına da neden olmaktadır. Bu da evinizde rutubet ve nem oluşumunun başlangıcı demektir. Bulaşık makinesi gideri tıkandı ne yapmalıyım sorununun çözümünü sizler evinizde farklı yöntemler ile çözmeye çalışabilirsiniz.

  Yalnız yüksek kimyasal değerlere sahip olan gider açma ürünleri gider borularına da zarar verebildiği için tesisatınız da bu yüzden oldukça büyük zarar görebilmektedir. Bunun sonucunda da gider borularının yapısının zayıflaması neticesinde yıpranarak su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu yüzden birbirini takip eden tüm bu sorunlar ile karşılaşmamak için tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmektir. Garantili çözüm için firmamızı hemen arayabilirsiniz.


  Yararlı(19) Yararlı değil(5)
Daha Fazla Yorum Yükle

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir