Çatı Yağmur Pimaş Boru Kaçağı

tamer öztürk Ziyaretçi
Soru Sor

Bahçekatı hariç, çatı katı ile beraber 4 katlı binada 2.katta oturuyorum.Zemininüstü. Çatıda yağmur suyu kanalı binanın içinden aşağı doğru verilmiş. Şiddetli yağmurlarda mutfakta pencere kornişinin oradan evin içine su damlıyor.Pimaş borunun geçtiği yerde damlama yapan yerin 1 metre sağında kalıyor.Pimaştaki kaçağın bir yol bularak kornişin dibinden aktığını düşünüyorum.Buna yapabileceğiniz bir şey var ım? Çünkü kırarak yapmak imkansız gibi birşey.

Yanıtlandı
Su Kaçağı 7 yıl önce 5 yanıt 15,854 kez görüntülendi

Cevap (5)

 1. Tamer bey merhaba,

  Bu gibi durumda bizim gibi cihazlarla tespit yapan firmalar size şu şekilde yardımcı olabilir. öncelikle yağmur gider borusuna kamera göndererek pimaş borusunda herhangi kırık çatlak veya tıkanıklık gibi bir sıkıntı varmı? var ise noktasal yeri nerede bu belirlenir. Ancak tadilat aşamsında kırmadan tamir yapılacağı konusunda kimse size garantisini veremez. Bu sayede bilinçsizce ordamı buradamı diye alakasız yerleri kırma zahmetinden ve gereksiz inşaat çalımalarından kurtulmuş olursunuz. Her aşırı yağmurda oluşan su kaçağı pimaş giderinden kaynaklanmaybilir dış cephe yalıtımından kaynaklı olma ihtimalinide gözardı etmemek gerekir.

  Teşekkürler.


  Yararlı(10) Yararlı değil(0)
 2. 1 Aralık 2015
  Cevapla

  İlginiz için sağolun. Dış cepheden olduğunu sanmıyorum. Ama tabi zman sizlersiniz. Bu konuda sizden yardım istesem ilk başta maddi açıdan maliyeti ne olur bana. Bu tür durumlarda kapıtıcı olarak satılan sıvılar var. mesela Flex Dub diye bir şey, duymuşunuzdur. Yararı var mıdır sizce?


  Yararlı(3) Yararlı değil(1)
 3. Bu konuda bizden servis talep ettiğinizde kameralı cihazlarla tespit ücretimiz 150TL tutar tamiratı hariç. Bahsettiğiniz kaçak giderme kimyasalı Flex dub sadece kalorifer sisteminden kaçak olduğuna emin olunan ısıtma sistemi yani kombi petek borularındaki kaçağı durdurabilir. kısacası sizdeki sızıntı sorununun tespiti yapılmadan flex dub kesinlikle hiç bir şekilde işe yaramayacaktır.


  Yararlı(6) Yararlı değil(0)
 4. 1 Aralık 2015
  Cevapla

  Cevap için teşekkür ederm. Sizden yardım istesem, bana ne kadar maliyeti olur


  Yararlı(1) Yararlı değil(1)
 5. Selam kolay gelsin benim sıkıntım çok basit aslında çatıdaki pimaşta tıkanıklık veya çatlama var binamız 22 daire sadece su damlası benim Demir korkuluğuma damlıyor ve ama sıçrıyor ne yapılabilir şimdiden çok teşekkür ederim…


  Yararlı(2) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir