Gider tıkanıklığı

ERKAN AYDINLIK Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba, çamaşır makinemizin tahliye borusunu taktığımız kanal sanırım yan dairenin lavabo gideriyle aynı yere bağlı. Ve arada bir oradan su geliyor. Biz klasik yöntemlerle sorunu gideriyoruz ama yine tekrarlıyor. Biz bu gideri kapasak ilerde bi sıkıntı olurmu? Yani ordan çok su gelip biriktiğinde çıkacak bi yer bulamayınca tazyikle Orayı patlatırmı?
Birde kanal görüntüleme ücretiniz nedir, yani diyelimki sadece görüntüleme yapıldı tamir gerekiyorsa daha sonraya bırakıldı. Ücret nedir?
Teşekkürler
Hayırlı işler

Yanıtlandı
Tıkanıklık 9 yıl önce 1 yanıt 12,157 kez görüntülendi

Cevap (1)

  1. Protesisat çalışanı

    Erkan Bey; Gideri kapattığınızda sorun geçici olarak çözülebilir. Çünkü anlattığınıza göre gider borusunda bir tıkanıklık söz konusudur. Siz kendinize ait bölümü kapattığınızda yan dairenin gider borusundaki tıkanıklık sorunu çözülmüş olmayacaktır. Oradaki tıkanıklık, dolaylı olarak hem sizi hem de o gider borusuna bağlı olan tüm daireleri etkileyecektir. En doğru yöntem robot cihazla tespit yapmaktır. Eğer sorunun yeri tespit edilemez ve gider borusu da contasız eklemelerden yapıldıysa su kaçağı sorununun meydana gelmesi kaçınılmazdır. Robot cihazlar, gider borusunun ne tür bir nedenden dolayı tıkandığının tespitini yapmaktadır. Bu cihazlarla bir kamera bulunmaktadır ve bu kamera gider borusunun içinin görüntülenmesini sağlamaktadır. Yapılan tespitte borunun içinde sert bir plastik cisim, beton ve benzeri maddeler yoksa, boruda bir ezilme meydana gelmemişse robot makine ile sorun ortadan kaldırılmaktadır. Bu işlemin maliyeti 150 TL’dir. Sözü edilen bu sorunlar varsa yine robot cihazlar aracılığı ile tespit edilir ve bu tespitin bedeli de yine 150 TL’dir. Ancak onarımı için ekstra bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu konuda şu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçıların gider borusunun içinde meydana gelen tıkanıklığı çıplak gözle tespit edebilmesine imkan yoktur. Bir kılavuz yardımı ile tıkanıklık olup olmadığının kontrolünü gerçekleştirmektedir ancak bu yöntemde sorunun nasıl bir cisimden kaynaklandığının anlaşılması imkansızdır. Bu nedenle gelişmiş teknolojilere sahip firmalardan hizmet alınmalıdır.


    YararlıYararlı(0) Yararlı değilYararlı Değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir