Kanalizasyon Geri Tepmesi

rıdvan yılmaz Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba kanalizasyon giden atık sular geri tepiyor, binada ki tüm dairelerin lavabo ve tuvaletleri kullanıldığında pis sular geri geliyor, tıkalı olan tuvaletlermi yoksa bina önündeki logar mı diye düşünürken logarın kapağını açtığımızda suların yükseldiğini ve geri taştığını gördük, bu problem olmadan 3-4 gün önce binaya kötü lağım kokuları geliyordu sanırım onun da sorunu yine kanalizasyonun taşması ile ilgili, bu sorunu siz çözüyor musunuz ?

Kanalizasyon Geri Tepmesi Görseli büyütmek için üzerine tıklayın.
Yanıtlandı
Tıkanıklık 7 yıl önce 6 yanıt 23,685 kez görüntülendi

Cevap (6)

 1. Merhaba Sayın Rıdvan Yılmaz,

  Protesisat olarak bina önlerinde bulunan logar (rögar & kanalizasyon) kanallarındaki tıkanıklıkları kameralarla görüntüleyip, robot cihazlarla açıyoruz. Ancak bazı teknik bilgilere ihtiyacımız var, rögar binaya mı ait iskiye mi binaya ait ise bina ile logar arasında ki mesafe ve derinlik nedir ? Tuvalet ve lavabolardan geri çıkan suların sebebi, bina önlerinde ki logarın tıkalı olmasıdır. Logar tıkanıklığı açıldığında apartmandaki dairelerin gider borularındaki sorun çözülecektir. Binaya kötü kokunun yayılmasıda yine logar & kanalizasyon tıkanıklığından oluşmaktadır. İstanbul’un tüm noktalarına servis hizmeti sunuyoruz, bizi gün içinde arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Ekibimiz en geç 2 saat içerisinde soruna müdahale edecektir.

  Dilerseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

  iyi çalışmalar dileriz.


  Yararlı(10) Yararlı değil(1)
 2. 1. katta oturuyorum. üstte 7 kat daha var mutfak gideri tıkandı dışardan işi bilenleri çağırdım baya uğraşıp açtılar bedeli olan 150 TLyi ödedim yönetim 1 katın kaderi bu deyip parayı ödemekten kaçtı. ortak gider değilmidir ortak giderse bu konuyla ilgili bir yazıyı veua belgeyi nasıl bulabilirim. Şimdiden teşekkürler hayırlı işler dileğiyle


  Yararlı(26) Yararlı değil(3)
 3. 3 Ağustos 2020
  Cevapla

  Merhaba ben en alt katta oturuyorum. klozetin arkasında gider bağlantı yerinden binada biri sifona bastığında su geliyor. Bir haftadır gelen hiçbir tesisatçı çözemedi sorunu sizin çözebileceğiniz bir konunun acaba??


  Yararlı(6) Yararlı değil(3)
 4. Merhaba,

  Sağlıklı bir yanıt için kamera ile gider hattını görüntüleyerek problemin kaynağını tespit etmemiz gerekiyor.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 5. 24 Aralık 2022
  Cevapla

  Merhaba senede 1 defa bina kanalizasyon gideri tıkanıyor tuvaltten su başlıyor 1.katta oturuyoruz tekrar yaşanmaması için ne yapmalıyım


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 6. Öncelikle gider tıkanıklığı neden kaynaklandığının tespiti içi kameralı tespit cihazı ile kontrolü sağlanmalı ve bu tespit işleminden çıkan sonuca göre tıkanıklık açma cihazları gerekirse pimaş yıkama işlemi yapılarak gider tesisatının temizlenmesi gerekir. Gider tesisatında bir çökme yada kırılma gibi temizlemesi mümkün olmayan yapısal bir bozukluk yada hata varsa sorunlu bölge tespit edilmeli ve tamiratı yapılmalıdır.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir