Karşı komşumun tuveleti sürekli tıkaniyor

Ridvan bilmec Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba istanbul halkalı istasyon mahallesinde oturuyoruz apartmanımız 3 senelik bina bodrum katta çift daireden oluşmakta daireler apartmanda bir rogar var ve benim dairemin hemen yanında Benim tam karşı dairemde sürekli tuvaletten tıkanıklık oluyor ve evi pis su basıyor 3 sefer 4 sefer açtılar fakat çözümlenemedi kamaralı bir tesisatçı geldi en son oda açtı fakat gene olmadı gider borularında beton kum gibi tıkanıklık olduğunu söylüyor bu sıkıntı çözülebilir mi rogarın 2,5 metre ilerisiymiş daha detaylı bakamadım diyor ve 2,5 metrelik bir alanda tıkanıklık olduğunu söylüyor bir çözümlenebilir mi ve yapılırsa garanti verilebilir mi ortalama maliyet ne çıkar yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bağlantılı Konular

 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları (Lavabo – Klozet – Pimaş)
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları (Lavabo – Klozet – Pimaş) Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, bodrum katlarda tıkanıklık açmak bir hayli zordur; çünkü binanın tüm gider boruları bodrum kata inerek zeminden ortalama 10 metre yatay şekilde binanın temel betonunun içinden kaldırımdaki rögar’a kadar ilerler
 • Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır Çözüm
  Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır Çözüm Tuvalet tıkanıklıkları en yersiz zamanlarda olur ve sizi bunaltır. Neyse ki, tesisatçıya para ödemek zorunda kalmadan birçok tıkanıklığı kendiniz giderebilirsiniz. Birçok tuvalet tıkanıklığı; tuvalet pompası, sıcak su, karbonat ve sirke ile yapılan yöntemler ile temizlenebilir.
Yanıtlandı
Tıkanıklık 7 yıl önce 1 yanıt 3,134 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. Protesisat çalışanı

  Rıdvan bey merhabalar, Bodrum katlarda sık karşılaşılan ana gider boruları tıkanıklığı robot makine ile açılır daha sonra kamera kontrolü ile gider borusunun içerisi görüntülenir, eğer dediğiniz gibi kum veya beton parçaları var ise burada yapılması gereken en doğru işlem 250 bar yüksek basınçlı su jeti ile gider hattı içerisi yıkanması gerekir, böylece boru içerisindeki atıklar çıkartılarak ilk takıldığı gündeki gibi tertemiz olması sağlanır, bu tip gelişmiş cihazlar her kameralı tesisatçıda bulunmaz bu sebepten gelen ekip size böyle bir öneride bulanamamıştır.


  YararlıYararlı(0) Yararlı değilYararlı Değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir