Kombi Devir Daim Yapmıyor

Adem özdemir Ziyaretçi
Soru Sor

Demirdöküm kombi kullanıyorum kombiyi açtığım da petekleri hiç ısıtmıyor devir daim olmuyor nerden anladın diye sorarsanız sadece geri dönüşüm borusu ısınıyor, normal de çıkış borusu sıcak dönüşüm borusu ılık olması gerekiyor ben bu şekilde biliyorum, peki bu durumda çıkış borusuna basınçlı su bassam tıkanan bölüm açılırmı?

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 5 yıl önce 2 yanıt 13,210 kez görüntülendi

Cevap (2)

 1. Protesisat çalışanı

  Adem Bey; Petekler ısınmıyorsa bu durumum kombinin devir daim yapmadığı anlamına gelmez. Peteklerin ısınmamasının bir kaç sebebi bulunmaktadır. 1 - Sizinde tahmin ettiğiniz gibi kombinin devir daim yapmasını sağlayan pompadan kaynaklı bir sorun olabilir. Ancak böyle bir sorun meydana geldiğinde, peteklerden çıkan su boruları da soğuk olur. Yani sizin peteklerdeki gibi ılık olmaz. 2 - Kombinin basıncı düşmüş olabilir. Kombi basıncı belli bir seviyenin altına düşerse, kombi hata kodu verir ve çalışmayı durdurur. Kombinin hata kodu verip vermediğini ekrana bakarak anlayabilirsiniz. Ancak bu gibi durumlarda yine peteklerin giriş veya çıkış borusu ılık olmaz. 3 - Peteklerin içinde tıkanıklık olabilir. Bu durumda borular ılık olabilir yada soğuk olur tıkanıklığa bağlı olarak durum değişebilir. 4 - Peteklere giden borularda tıkanıklık olabilir. Bu durumda tıkanıklığın olduğu boruya bağlı kaç tane petek varsa hiç biri ısınmaz. Kesin konuşabilmek için ekiplerimizin gelip inceleme yapması gerekir. Yukarıda bahsettiğimiz durumlar tamamen olasılıktır. Firmamız ile iletişime geçerseniz ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelerek sorunun neden kaynaklandığını belirleyip çözüm üretebilirler.


  YararlıYararlı(6) Yararlı değilYararlı Değil(5)
 2. Ziyaretçi Aysu
  2 Ocak 2020
  Cevapla

  Ev sahibimiz doğal gaz borularını kendi döşemiş. Borular olması gerekenden cok ince bu yüzden kombi devir daim yapmıyor. Petekler ılık tam ısınmıyor bile. Komşularımıza 250 280 arası gelirken bize 560 tl fatura geldi. Ne yapmamız lazım


  YararlıYararlı(32) Yararlı değilYararlı Değil(5)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir