Petek ve Kombi

Peteklerin Hava Yapması

Soru Sahibi : KASIM KARADUMAN

merhaba.benim evime doğalgaz yeni bağlandı.peteklerin havasını aldık ve kombiyi devreye aldık.3-4 saat sonra peteklerden su sesi ve akabinde hava yapmaya başladı.ve bu sürekli tekrar ediyor.aynı zamanda kombi su basıncıda artıyor ne yapmamız lazım?teknik servis konuyu çözemedi...

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 5 yıl önce 1 yanıt 10128 kez görüntülendi

Yoğuşmalı Kombide Termostat Kullanımı

Soru Sahibi : Ayşe turgut

Merhabalar yoğuşmalı kombi kulanıyoruz evimiz dubleks üst katı yakmıyoruz. Yanan petekler 8 metre civarında oda termostatı 22 civarı kombide 55 derecede yanıyor. Yoğuşmalı kombide termostat kullanmak doğrumu çünkü oda ısısı değiştiğinde kombi aktif olduğu için bir saat arayla yanıp söndüğü oluyor ısı tasarruf..

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 5 yıl önce 3 yanıt 15882 kez görüntülendi

Odam isinmiyor

Soru Sahibi : Serkan ozdemir

Merhaba evim net 70 m2 2+1 sistemim yerden isitma kombim buderus logmax konvansiyonel 45 derece isiyi ayarladigimda salon hol ve mutfak isinirken yani ortam sicakligim 24 oluyor ikem yatak odasi ve kucuk oda serin 20 21 derecede kaliyor uyurken burnum bile usuyor kollektorlerdeki donus borularinda 5 adetin 2 ..

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 5 yıl önce 3 yanıt 14784 kez görüntülendi

Kombi Devir Daim Yapmıyor

Soru Sahibi : Adem özdemir

Demirdöküm kombi kullanıyorum kombiyi açtığım da petekleri hiç ısıtmıyor devir daim olmuyor nerden anladın diye sorarsanız sadece geri dönüşüm borusu ısınıyor, normal de çıkış borusu sıcak dönüşüm borusu ılık olması gerekiyor ben bu şekilde biliyorum, peki bu durumda çıkış borusuna basınçlı su bassam tıkanan ..

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 5 yıl önce 2 yanıt 13208 kez görüntülendi

peteklerin havası alttan alınırmı?

Soru Sahibi : Erhan doğan

Merhaba kolay gelsin.. Ben Mersin'de ikamet ettiğimden hizmetinizden yararlanamıyorum ancak mail aracılığıyla soruma cevap verme nezaketini gösterirseniz çok sevinirim. Evimize yeni tesisat döşendi ve petekler dahil her şey sıfır. Ancak peteklerin alt tarafı ısınmıyor. Üst taraftan hava aldım , ısısı biraz..

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 7 yıl önce 2 yanıt 11810 kez görüntülendi

Son Petek ısınmıyor

Soru Sahibi : Hüseyin çıtak

merhaba 150M2'lik 4+1 evimiz var ve yatak odası kombiye en uzak olan petek çok az ısınıyor diğer peteklerde hiç bir sorun yok özellikle soğuk havalarda oda buz gibi oluyor, petek temizliği yaptırsak faydası olurmu, bu arada petekleri ve tesisatı 5 sene önce boruları sıvanın üstünde kırdırmadan yüzeyden yaptı..

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 7 yıl önce 2 yanıt 18434 kez görüntülendi

Petek Vanaları Ne Tarafa Açılıyor ?

Soru Sahibi : adnan elmas

iyi günler bi sorum olacaktı peteklerin başına geçtiğimizde üst ve alt kısım sağa doğrumu açık oluyor sola doğrumu birde banyodaki petek çalışmıyor hiç ısıtmıyor havasınıda aldım yine ısıtmıyor ve mutfak oturma odası koridor çocuk odasının petekleri açık salon ve yatak odasının petekleri kapalı banyoda yatak ..

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 7 yıl önce 6 yanıt 215065 kez görüntülendi

Doğalgaz faturası neden yüksek geliyor

Soru Sahibi : Ertuğrul kuru

Merhabalar evim 95m² kombim immergas elo maytos yoguşmasiz kombi mobil sistem döşettim aşa yukarı toplam 8 metre petek bulunmakta bu kış 38 derecede yaktım 300 tl faturalar geldi 42 derecede yaktım 330 falan geldi bu 1.sorumdu 2.sorum ise peteklerde üstü sıcak altı soğuk defalarca havasını alman rağmen aynı ..

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 7 yıl önce 4 yanıt 27144 kez görüntülendi