kombi neden su eksiltiyor

meltem avcı Ziyaretçi
Soru Sor

Kombi sürekli su eksiltiyor ancak belirgin bir yerde kaçak görünmüyor. Sık sık kombiye su eklemek zorunda kalıyoruz. Acaba bizim göremediğimiz bir yerde kaçak mı var? Nasıl anlayabiliriz?

Yanıtlandı
Su Kaçağı Soruları 9 yıl önce 6 yanıt 31,207 kez görüntülendi

Cevap (6)

 1. Protesisat çalışanı

  Meltem Hanım; Kombideki suyun eksilme nedenini eğer gözle görülen bir kaçak yoksa anlayabilmeniz mümkün değildir. Kombilerde meydana gelen su eksilmeleri, genellikle tesisatın bir yerinde meydana gelmiş olan su kaçağı sorunundan kaynaklanmaktadır. Bu kaçağın da gözle görülmeyen bir noktada olması muhtemeldir. Kombideki su eksilmesinin nedeninin tam olarak anlaşılabilmesi için kombinin ve tesisatın detaylı bir şekilde gözden geçirilmesi gereklidir. Bu işlemin de kurumsal bir firma tarafından gerçekleştirilmesi, sorunun güvenli bir şekilde tespit edilerek ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Profesyonel firmalar, kombideki su eksiltme sorununu ortadan kaldırmak için özel olarak geliştirilmiş kimyasallar kullanmaktadır. Ancak bu kimyasallar kullanılmadan önce özel olarak geliştirilmiş cihazlarla kaçağı olduğu yerin tespit edilmesi gereklidir. Gözle görülen kaçaklarda yapılacak işlem kolaydır ancak fark edilemeyen kaçakların tespiti daha zordur. Bu gibi durumlarda kesinlikle profesyonel destek alınmalıdır. Kombinin su eksiltmesi, genellikle kombi arızası anlamına gelmemektedir. Suyun neden eksildiğini bulmak için de akustik su kaçağı tespit cihazları kullanmakta ve bu sayede sorun kısa bir süre içinde ortaya çıkarılmaktadır. Kombinizdeki su eksiltme sorununu profesyonel hizmet veren bir firma ile iletişime geçmeniz durumunda çok kısa bir süre içinde ortadan kaldırmak mümkündür.


  YararlıYararlı(38) Yararlı değilYararlı Değil(13)
 2. Ziyaretçi nihat
  4 Şubat 2015
  Cevapla

  hocam bi sorum olacak bende alarko serena kombi var cok anormal bi arizasi var kombi kislik konumda petek sicakligi ayarini algilamiyor ama sicak su ayarini oynayinca muslugu acmadan yaniyor en yuksek konumda yaniyor.yazlik konuma aldigimda ise petekler de isiniyo bu nasil is yardimci olursaniz sevinirim arti kislik konumda her iki ayar da minumumda iken bile 70 dereceye kadar cikiyor petekler cok garip bi ariza :)


  YararlıYararlı(14) Yararlı değilYararlı Değil(5)
 3. Protesisat çalışanı

  Nihat bey merhaba. kombinizde siviç denilen parça arızalı değişmesi gerekir çok basit ve ucuz maliyetli bir işlemdir kombi servisini çağırmanız gerekmektedir parçayı değiştirerek kısa sürede sorunuzu ortadan kadırabilirler.


  YararlıYararlı(25) Yararlı değilYararlı Değil(5)
 4. Ziyaretçi Sema Öz
  26 Mart 2016
  Cevapla

  kombinin üzerindeki su seviyesini 1.5 bara ayarladığım halde ertesi gün 1 derece ye düştüğünü görünce artık bir sorun olduğunu anladım, kombi servisini aradım kendileri kombiyle alakası yok tesisat da bir sorun vardır diyorlar, kombiciler bakmıyorlarmış, nedir bu tesisat sorunu ne yapmamız lazım, iyi günler


  YararlıYararlı(12) Yararlı değilYararlı Değil(5)
 5. Protesisat çalışanı

  Sema Hanım, Kombinizdeki bu ani su basıncı düşmesi sorununu kombi firmaları ile ilgili alakadar bir durum olmadığından ve tesisatta sorun olduğundan ilgilenmezler, şimdi yaşadığınız sorunun sebebi şudur, kombi ile petekler arasındaki tesisat borularında bir su sızıntısı vardır, bu su sızıntısı yerden geçen boruların birinde oluşmuştur. Yakın zamanda evinizde parke varsa kabarma yapar yada alt kattaki komşunuzun tavanında kararma yapar, Protesisat olarak biz son teknoloji cihazlarla sizi ziyaret ederek noktasal olarak su kaçağının yerini kırmadan buluyoruz, dilerseniz firmamızı arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki makalemizi de okuyabilirsiniz. Kombi Basıncı Neden Düşer ?


  YararlıYararlı(16) Yararlı değilYararlı Değil(0)
 6. Ziyaretçi Kadriye Yörük
  14 Kasım 2021
  Cevapla

  kombiyi temizlettik vanalarını da değiştirdik fakat her gün basınç düşüyor ve su eksilmesi oluyor arızaya geçiyor


  YararlıYararlı(0) Yararlı değilYararlı Değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir