kombideki su bitiyor

sabri geldi Ziyaretçi
Soru Sor

Kalorifer tesisatı tabandan gidiyor.Bir odaya giden tesisatı kapatmak zorunda kaldım.Peteği açtığım zaman kombideki suyu anında bitiriyor.Çeşitli ustalar getirdim ama kimi komple tesisatı değiştirmemi ve dıştan yapılmasını söyledi.Kimi su verdiğim peteğin tabandan kaçağı var diyor ama alt kata su sızmıyor. anlayamadım.Şimdi bir tek peteği açamıyorum ve oda da soğuk oluyor.

Yanıtlandı
Su Kaçağı 7 yıl önce 1 yanıt 9,719 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. Sabri Bey Merhaba,

  kalorifer tesisatınız mobil sistem sanırım ki her peteğe kollektörden ayrı borular gittiği için tek kaçak olan odanın vanalarını kapatıp kombiyi çalıştırmaya devam edebiliyorsunuz öyle yapmayıp uzun süre kombiye tekrar tekrar su basmaya devam etseniz alt kata damlatmaya başlayacaktır,

  Çeşitli ustaların dediği gibi tesisatı komple değiştirmeye veya dışarıdan çekmeye hiç gerek yok, Burada yapılması gereken en doğru işlem su kaçağı tespiti yapan profesyonel ve işinin arkasında duracağına inandığınız bir firmayla iletişime geçmektir,
  Su kaçağı tespit firmaları böyle bir sorunu iki şekilde çözebilir

  1. su kaçağı tespit cihazları ile daireniz taranır kaçak yapan borunun noktası belirlenir ve sadece o nokta kırılarak kaçak giderilir böyle bir işlemin ücreti kırılan yerin kapatması hariç ortalama tespit+tamir 250TL gibi sonuçlanır.

  2. hiç bir kırım döküm veya su kaçağı tespit çalışması gerektirmeden kalorifer sistemine verilecek yurt dışından ithal kaçak giderme ilacı ile sorun giderilebilir, Bu ilacın görevi kalorifer sisteminde suyla birlikte sürekli dolaşır ve kaçak olan delikten çıkarken deliği tıkayarak zaman içinde kristalleşip sertleşerek borunun parçası olur, Böylece çok kısa sürede sorundan basitçe hemde garantili şekilde kurtulabilirsiniz bu hizmetin fiyatı ortalama 500TL gibi sonuçlanır.

  Teşekkürler.


  Yararlı(7) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir