Odam isinmiyor

Serkan ozdemir Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba evim net 70 m2 2+1 sistemim yerden isitma kombim buderus logmax konvansiyonel 45 derece isiyi ayarladigimda salon hol ve mutfak isinirken yani ortam sicakligim 24 oluyor ikem yatak odasi ve kucuk oda serin 20 21 derecede kaliyor uyurken burnum bile usuyor kollektorlerdeki donus borularinda 5 adetin 2 tanesi sicak 1 tanesi serin 2 tanesi ilik gozlemledim gidenlerlerin hepsi sicak basincim.filtrem ve hava ayarim yerli yerinde odalari isitamiyoruz yardiminiza ihtiyacimiz var

Yanıtlandı
Petek ve Kombi 1 yıl önce 1 yanıt 1,594 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. Yerden ısıtma sistemlerinde, şap betonunun altından geçen mobil boruların tıkanması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Sizin tarif ettiğinize göre; evinizin diğer bölümleri ısınırken sadece yatak odası ve küçük odada ısınma problemi bulunmaktadır. Bunun sebebi;

  1 – Bahsettiğiniz odalar kuzey cepheye bakıyor olabilir. Ayrıca yalıtımda sorun varsa ve kuzey cepheye bakıyorsa evin diğer bölümlerine nazaran daha serin olabilmektedir.

  2 – Isınmayan odalar bir yerden dışarıdaki soğuğu alıyor olabilir. Bu durum pencere yalıtımından kaynaklanıyor olabilir.

  3 – Yatak odasına ve küçük odaya gelen sıcak su borularında tıkanıklık yada  yarı tıkanıklık olabilir. Yarı tıkanıklık dediğimiz olay, borunun iç kısmı daralmıştır ancak tam kapanmamıştır. Borunun iç kısmı daraldığı için su, daha yavaş akar ve soğumaya başlar. Bu durum da odanın ısınmasına engel olur.

  Kesin konuşabilmek elbette mümkün değildir. Ancak yerden ısıtma temizliği yaptırarak evin ısınmayan kısımlarının ısınmasını sağlayabilirsiniz.


  Yararlı(2) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir