Pimaş borusu kırıldı bu delik nasıl kapanır

Sezer Mircan Ziyaretçi
Soru Sor

sayın yetkili evimiz müstakil bir ev balkon da teras büyük bir balkonumuz var ben kendi imkanlarımla yerlere taş döşedim ama galiba pimaş borusuna zarar vermişim kırılmış zaten gözle görülür bir delikde oluşmuş yağmur yağdığında çatıda biriken su gelip ordan atma yapıyor tesisatçı çağırdık komple pimaşın 3 metre değişmesi lazım dedi ama ufacık bir delik için komple bunu değiştirmek hiç mantıklı gelmedi kırmadan pimaş tıkanıklığı açılır yazmışsınız acaba bu tür kırılma durumlarında bir yama yada bir tamir söz konusumudur ? Bilgi verirseniz sevinirim. Yer İstanbul Esenyurt

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 3 yıl önce 6 yanıt 16,643 kez görüntülendi

Cevap (6)

 1. Sezer bey merhaba,

  Öncelikle pimaştaki kırık olan bölgenin görünür olması pimaştaki kırığı yama yapma işini kolaylaştıracaktır, Bu tip sorunda yapılması gereken nalburdan en ufak boyda tangit adı verilen pimaş yapıştırıcısı ve kırılan pimaşla aynı çapta kısa pimaş, birde pimaşı kesmek için testere ağzı almanız gerekir,

  Daha sonra nalburdan aldığınız bu malzemelerle pimaştan eski pimaştaki deliği kapatacak kadar ölçerek kesin ve ortadan yarıp diğer pimaşın üzerine alıştırın, tamamen diğer eski pimaş borusunu kavrayıp oturuyorsa sıra yapıştırmaya gelmiştir, Her iki yapıştırılacak yüzeyide temizce kurulayıp tangitle yapıstırın mümkünse demir teli gibi bişeyle sıkıca bağlarsanız daha sağlıklı olur ardan 1 saat geçtikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.


  Yararlı(19) Yararlı değil(2)
 2. 14 Temmuz 2018
  Cevapla

  Merhaba. 100 atık boru ek yerinden damlatıyor. Tangit yeterli olur mu?


  Yararlı(1) Yararlı değil(0)
 3. 17 Ağustos 2018
  Cevapla

  Merhaba,
  yataydan geçen pimaş boruda ise sıkıntı olabilir, zımpara ile temizleyerek ve iyice kurutarak deneyin


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 4. 20 Kasım 2018
  Cevapla

  Catı yağmur suyu Pimaşı gizlenmiş ama su sızıyor kırmada nasıl bir çözüm bulabilirim


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 5. 13 Aralık 2018
  Cevapla

  Merhaba, 12 yaşında bir daire aldık. Dairede belirgin bir rutubet yoktu. Fakat metal olan kapı pervazları 30 cm kadar paslanmıştı. Bundan dolayı kronik bir su meselesi olduğunu düşündüm. Ama bunu göz ardı ederek tadilatı yaptık. Şimdi bütün banyo duvarları 60 cm yükseğe kadar parça parça nemlendi. Banyoya komşu odada parkeler şişti ve altlarından bildiğiniz su çıkıyor. Banyonun zemini yükseltilmiş ve içi cürüf dolu dediler. Kamerayla bakarken pimaş tam yerine oturmamış dediler. Ve pimaşı lokal olarak değiştirmek mümkün değil bütün banyoyu Lavabonun altından girerek kırıp adım adım takarak ilerleyebiliriz dediler. Yeni tadilat yaptık ve tuvalet ve duşakabin dahil sökmek ve çok pahalı zemin seramiklerini kırmak çok pahalı ve riskli sıkıntılı bir mesele. Birkaç karo kırarak yerleşme iş pimaşı tamir etmek mümkün olmaz mı? Teşekkürler.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)
 6. Pimaş borusunda kırık ve çatlak olsaydı bir kaç karo kırılarak sadece tek boy pimaş borusu değiştirilip sorun çözülebilirdi ancak pimaş borusu yerine oturmamışsa bütün borular birbirine bağlı olduğu için dediğiniz gibi bir kaç karo sökülerek sorun çözülemez maalesef.


  Yararlı(0) Yararlı değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir