Pis Su Borusundan Gelen Su Sesleri

Hikmet CAN Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba bir apartman dairesinin giriş katında oturuyorum. Daireyi 5 ay önce aldım. 2+1 amerikan mutfaklı daire, üst katlar ise 3+1 ayrı mutfaklı. Genç odamızın yanında aynı özeliklere sahip yan dairenin genç odası var. Üzerimizde 6 kat var. Genç odasının üstünde mutfak ve banyo wc buluyor. üst katlarının gider pis su borusu yan tarafla bizim dairenin birleştiği duvardan geçiyor, tavan hizamızdan . Görselden benim tarafından başlıkla anlattım. Sürekli su sesi duyuyorum. Bilsem almazdım daireyi. ancak olan oldu. lakin bu sesten kurtulmak istiyorum. Çözüm mümkün mü, duvarın kırılıp borunun değiştirilmesi, sarılması olanaklı mı?

Pis Su Borusundan Gelen Su Sesleri Görseli büyütmek için üzerine tıklayın.
Yanıtlandı
Tesisat Sorunları Soruları 6 yıl önce 2 yanıt 12,474 kez görüntülendi

Cevap (2)

 1. Protesisat çalışanı

  Hikmet Bey Merhabalar, Atık su borularının odadan geçirmesi durumunda genelde bu sorunlarla karşılaşılmaktadır, imalat aşamasında bu seslerin gelmemesi için önlemler alınmalı idi, Şimdi bu sorundan kalıcı şekilde kurtulmak için yapılacak çalışmalar sırası ile borunun geçtiği alanlar açılacak, normal pimaş borusu yerine ses geçirmez atık su borusu ile değiştirilecek, işlem sonunda atık su boruları için hazır ölçüde bulunan kılıf ile kaplanacak, ardından tekrar boruların üstü eskisi gibi kapatılabilir ( mümkünse alçıpan ile kapatılsın ve taş yünü ile boşluklar doldurulabilrse faydalı olacaktır) bu işlemler yapıldığında kesinlikle bu sorun ortadan kalkacaktır.


  YararlıYararlı(24) Yararlı değilYararlı Değil(29)
 2. Ziyaretçi Erol
  7 Nisan 2022
  Cevapla

  Lavobodan sürekli su akma sesi var. Ses üst kat komşum duymadığını söylüyor. Daire ters dubleks uzun zamandır var . Alt katta su çıkışı, görünmüyor bundan yaklaşık bir buçuk ay kadar üst komşum tadilat yaptırdı ama ses yine vardı dedim geldiği duvarın arkasında farklı bir bina var.


  YararlıYararlı(5) Yararlı değilYararlı Değil(0)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir