su sayacı (su saati) nasıl sökülür yardım

Soru Sahibi : Kenan Başer

iyi günler istanbul çatalca da tek katlı bir evim var su sayacı için iskiye çok defa gittim değişin çok su faturası geliyor su saati doğru çalışmıyor diye ama hala yardımcı olup su saatini değiştirmediler, su saatini kendi evim diye kendim almak istiyorum ama nasıl sökülür nasıl takılır hiç bir fikrim yok nasıl olur yardımcı olurmusunuz sağolun iyi günler.

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 11 ay önce 1 yanıt 8491 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. 23 Şubat 2016
  Cevapla

  Merhaba Sayın Kenan Başer bey,

  Öncelikle belirtmeliyiz ki su saati (su sayacı) için İSKİ’de beyaz masaya giderek durumunuzu yazılı bir şekilde dile getirirseniz yardımcı olacaklardır. Elbette bizlerde sizlere yardımcı olmak isteriz. Su sayacının adım adım nasıl sökülmesi gerektiğini resimli olarak aşağıda anlattık.

  1. Adım Su sayacının yanındaki su vanası söküm işleminden önce kapatılır.

  2. Adım İngiliz anahtarı ve ayarlı anahtarla su vanasının kenarlarında bulunan rekorlar dikkatle ve zarar vermeden sökülür.

  3. Adım sökülen su sayacının yerinden çıkartmak için kenarlarındaki borular hafifçe esnetilerek su saatini rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

  4. Adım Saat rekorlarının içindeki eskimiş contalar çıkartılır yerine nalburlar dan temin edeceğiniz contaları rahatlıkla rekorların uçlarına takabilirsiniz.

  5. Adım 3. adımda uygulanan esnetme tekrar uygulanarak su saati her iki rekora tutturulup ingiliz anahtarı ve ayarlı anahtarla yerine montajı yapılır.

  iyi günler dileriz.


  Yararlı(14) Yararlı değil(1)
Daha Fazla...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir