Su tesisatı genel terimler hakkında

Soru Sahibi : Muharrem Demir

Merhaba ben muharrem demir, tesisat bölümü okuyorum ve bazı detaylar hakkında bilgiye ihtiyacım var, aşağıdaki başlıkların en anlama geldiğini yazabilir misiniz ? rica etsem çok teşekkür ederim.

1. Dedektör işlemi nedir ?
2. Koku tespit işlemi nedir ?
3. Pimaş yıkama nedir ?
4. Pimaş görüntüleme nedir ?
5. Pimaş tıkanıklık açma nedir ?

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 11 ay önce 1 yanıt 5782 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. 24 Şubat 2016
  Cevapla

  Merhaba Muharrem Demir,

  Öncelikle başarılar dileriz. Sorduğunuz soru başlıklarının cevabı aşağıdadır.

  Dedektör işlemi: Genel olarak bina içerisinde yeri belli olmayan rögarlar için, yeri belirlenemeyen tıkalı veya arızalı hatlar için veya ne tarafa gittiği belirlenemeyen pimaşların hat çizimi yapmak için kullanılan bir cihazdır.

  Koku tespit işlemi: Bir oda veya bölümde oluşan pimaşlar ile alakalı kokunun hangi pimaş hattından ve nasıl kaynaklandığını belirlemek, kokuyu görünür hale getirmek için kullandığımız cihazdır.

  Pimaş yıkama işlemi: pimaş hatları için özellikle üretilen bir cihaz ile 150 bar basınçla kireçlenme tortu balçık yağ gibi pimaşın yüzeyine yapışan atık maddeleri temizlemek amacı ile kullanılan bir cihazdır. Genel olarak zaman içerisinde kireçlenmeden daralmış veya yağ tutmuş pimaş hatlarını eski haline getirmek için bu işlem uygulanır.

  Pimaş görüntüleme işlemi: pimaşlarda zamanla oluşan problemleri görmek için kullanılan ucunda kamera olan ekranlı bir cihazdır.

  Pimaş (tıkanıklık) açma işlemi: pimaş içerisine atılan atık maddenin tıkanıklığa neden olduğu durumlarda çelik helezon yay ile yapılan müdahale işlemidir.


  Yararlı(2) Yararlı değil(0)
Daha Fazla...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir