Tıkalı Tuvalet Boruları Nasıl Açılır?

Mehmet ÖZÇELİK Ziyaretçi
Soru Sor

Merhaba sayın yetkili

Evimde tuvalet borusu tıkandı ve gelen tesisatçı açamadı. Gelinen noktada tuvaletteki tıkanıklık daha da fazlalaşmaya başladı. Acil çözüm bulabilir misiniz?

Bağlantılı Konular

Yanıtlandı
Tıkanıklık 8 yıl önce 7 yanıt 30,801 kez görüntülendi

Cevap (7)

 1. Merhaba Mehmet Bey;

  Tuvalet boruları bazen bir cismin içeri kaçmasından dolayı tıkanabildiği gibi kimi zaman da inşaat sırasındaki bazı beton ve moloz parçalarının zamanla tıkanıklığa neden olmaktadır. Bazen de gider borularının yanlış açıda tasarlanması da tıkanıklık nedeni olabilmektedir.

  Tuvalet tıkanıklığının neden meydana geldiğini anlayabilmek için günümüzde kameralı robot cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlarla tuvalet tıkanıklıkları kolayca açılmaktadır. Ancak tıkanıklığı açmadan önce nedeninin tespit edilmesi gereklidir. Gelişmiş teknolojilere sahip olan firmalar, deneyimli personeli ile önce gider borusunu kontrol etmektedir. Bu kontrol sırasında borunun içinde nasıl bir cisim olduğu tespit edilmektedir. Bu tespit yapıldıktan sonra da açma yöntemi belirlenmektedir.

  Görüntüleme cihazları ile elde edilen sonuca göre belirlenen yöntemlerden birisi kırma yöntemidir. Robot tıkanıklık açma cihazı ile tıkanıklığa neden olan cisim kırılmaktadır. Cisim parçalanmayacak gibiyse bu kez de helezon yaylarla cisim geri çekilerek çıkarılmaktadır. Eğer sorun tesisatın hatalı bir açı ile inşa edilmesinden kaynaklanıyorsa bu kez de yeniden yapılması güdeme gelmektedir.

  Evinizdeki tıkalı tuvalet borusundaki sorunun tespitini kameralı cihazlarla yaptırdıktan sonra robot cihazla açtırılmasını sağlayabilirsiniz. Gelişmiş altyapılara sahip firmalarla iletişime geçmeden başka yöntemler aranmamasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü özellikle tuvalet tıkanıklığını amatör yöntemleri kullanarak açmaya çalışan kişiler, çok daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

  tuvalet açma


  Yararlı(32) Yararlı değil(3)
 2. 18 Mayıs 2015
  Cevapla

  Merhaba. Benim tuvalet epey zamandır tıkanıklık oluyor, peçete attıktan bu hale geldi bolca su döktüğümüz halde Lağım çok zor gidiyor. Buda sıkıntı oluyor.nedeni ve maliyeti hakkında bilgi alabilirmiyim.


  Yararlı(49) Yararlı değil(8)
 3. Merhaba Rıza bey,

  Protesisat olarak kameralı görüntüleme cihazları ile sorunu tespit ederek sizlere raporluyoruz, tuvalet, lavabo ve pimaş tıkanıklıkları için bizleri aramanız halinde sizlere en uygun fiyat bilgisini sunacağız.


  Yararlı(15) Yararlı değil(10)
 4. 21 Eylül 2015
  Cevapla

  biz Maltepe Bağlarbaşı mahallesinde apartmanda oturmaktayız. apartman 1 c. katındayız.mutfakdan dökülen su gideri taşma yapmaktadır.muhtemelen apartman gideri ile logar arası boru yeterli genişlikte değil veya tıkalı. çözüm bulunabilirmi. maliyeti ne kadardır yaklaşık


  Yararlı(16) Yararlı değil(5)
 5. Merhaba Ferudun bey,

  Bahsettiğiniz tuvalet taşma sorunu ana hat giderlerinizin tıkalı olduğundan oluşur, firmamız kameralı cihazlarla gelerek tuvalet giderlerini görüntüleyerek sorunun tam olarak neden kaynaklandığını tespit eder ve robot cihazlarla tıkanıklıkları açarız. İstanbul'un tüm noktalarına servisimiz vardır. İyi günler dileriz.


  Yararlı(7) Yararlı değil(2)
 6. 4 Nisan 2016
  Cevapla

  Tuvalete düşen telefonu çıkartayım derken uzun uğraşlar sonucu içine başka şeyler de kaçtı, şimdi telefondan vazgeçtim zaten de tuvalet de tıkandı, nasıl yaparız da bu tuvaleti açarız ?


  Yararlı(8) Yararlı değil(0)
 7. Merhaba Deniz Bey,

  tuvalete herhangi bir nesne kaçtığında bireysel olarak genelde almak için çok uğraş verilir ama sonuç her zaman başarılı olunmaz, Protesisat olarak firmamız kameralı görüntüleme cihazları ile tuvalet borularını görüntüler ve tıkayan nesneleri robot cihazlarla geri çıkartır. Bizleri arayarak profesyonel çözüm alabilirsiniz.

  tıkalı tuvalet boruları nasıl açılır


  Yararlı(10) Yararlı değil(2)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir