Tuvalet giderinin borusu koku yapıyor

Hamza Uzun Ziyaretçi
Soru Sor

3 katlı bir evde oturuyorum . Tuvaletin giderinden çıkan S borusu zemin kattaki iş yerinden geçiyor var tam olarak borunun S kısmı açıkta ve koku yapıyor . Borunun etrafını bir şekilde kapattırmam sorunu çözer mi yoksa boruda mı bir problem var . Ne yaparak bu sorunu çözebilirim şimdiden teşekkürler

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları Soruları 9 yıl önce 4 yanıt 22,743 kez görüntülendi

Cevap (4)

 1. Protesisat çalışanı

  hamza bey merhaba, tuvalet tavanındaki es koku yapmaz muhtemelen sizin o kattaki tuvalet veya lavabo giderinden kaynaklı bir sorun olabilir burda yapılması gereken lavabonun altındaki sifona es şekli verilmişmi yer süzgeçi varsa kapağı ve iç tası varmı içerisinde su olması gerekir kendi tuvalet esiniz alt katta düzgün montaj edilmişmi bunuda özellikle kontrol edin es tam terazide montaj edilmedi ise sifonlamayı tam yapamaz kokunun geçebileceği açıklık kalır bu sık karşılaştığımız problemdir düzeltilmesi gerekir bunu tuvalet taşı içerisine fener gibi aletle bakıldığında sıkıntı varsa anlaşılabilmektedir.


  YararlıYararlı(10) Yararlı değilYararlı Değil(2)
 2. Ziyaretçi erdem
  21 Kasım 2017
  Cevapla

  bende zemin katta oturuyorum. Bir odadan gider borusu geciyor ve camı kapatınca aşırı koku yapıyor bunu nasıl yok edebilirim acaba? Not:öğrenci imkanlariyla tabi :))


  YararlıYararlı(4) Yararlı değilYararlı Değil(12)
 3. Ziyaretçi hg
  11 Eylül 2018
  Cevapla

  bende zemin katta oturuyorum. Bir odadan gider borusu geciyor ve camı kapatınca aşırı koku yapıyor bunu nasıl yok edebilirim acaba? Not:öğrenci imkanlariyla tabi :))


  YararlıYararlı(6) Yararlı değilYararlı Değil(4)
 4. Protesisat çalışanı

  Odadan gider borusu geçmesi kokuya sebep olmaz, Yer süzgeçi veya lavabo gibi gider çıkışları olan ürünlerin ağılarına ıslak bez kapatarak denemelisin...


  YararlıYararlı(4) Yararlı değilYararlı Değil(3)

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir