Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları (Lavabo – Klozet – Pimaş)

Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, bodrum katlarda tıkanıklık açmak bir hayli zordur; çünkü binanın tüm gider boruları bodrum kata inerek zeminden ortalama 10 metre yatay şekilde binanın temel betonunun içinden kaldırımdaki rögar’a kadar ilerler, bu yataydan döşenen bina ana  gider borusuna %2 eğim verilmesi gerekir aksi takdirde kullanıma bağlı olarak kısa süre içersinde tuvalet tıkanıklığı olmaktadır.

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Kamera İle GörüntülemeMüdahale SüresiFiyatı
Tuvalet Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Logar Tıkanıklığı Açma (Logar Temizleme)EvetMaks. 2 saatBizi arayın
Klozet Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Lavabo Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Pimaş Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Banyo Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Kanalizasyon Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
BİLGİ : Yukarıda belirtilen fiyatlar standart işlemler için belirlenen fiyatlardır. Net fiyat bilgisi almak için firmamız ile iletişime geçin.

Tıkanıklık Açma Fiyatları Neye Göre Değişir?

 • Dairenin bulunduğu kat (Bodrum kat, üst kat)
 • Gider borusunun cinsi (Künk, pimaş, pik)
 • Bireysel hat veya ana hat olması
 • Bina içi veya bina dışı tıkanıklık olması

Ayrıca yapı türü, meskenlerde tripleks gibi farklı ev türleri için fiyat değişiklikleri söz konusu olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları yukarda belirtilen şartlara göre belirlenir. Ayrıca çok az firmada bulunan bilgisayar destekli kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet boruları görüntülenerek ayrıntılı olarak incelenir. Gider açma fiyatları hakkında net bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Klozet tıkanıklığı açma fiyatları ile tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları arasında pek fark yoktur. Tuvalet tıkanıklığında olduğu gibi bodrum katta veya üst katta olması fiyatlandırma konusunda etkili bir unsurdur.

Klozet tıkanıklığında, tıkanıklığı açmak için, klozet taşı yerinden sökülür ve cihazla tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir. Tıkanıklık açma işlemi bittikten sonra taş tekrar yerine monte edilir.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Pimaş tıkanıklığı açma fiyatları, pimaşın lavaboya mı ait olduğu veya tuvalete mi ait olduğu fiyatı belirleyen unsurlardandır. Ayrıca tıkalı olan pimaş borusu, bina ana hattı ise pimaş açma fiyatları değişlik gösterir.

Tıkalı olan pimaş bodrum kattaysa, tıkanıklığı açmak daha zor işlemler gerektirir, bu nedenle tıkalı boru açma fiyatları normal dairelere göre değişiklik arz eder. Genelde bodrum katta bulunan pimaş, binanın bütün giderlerinin buluştuğu kısım olur. Ana hatta meydana gelen bir tıkanıklıkta, bodrum kattaki dairenin giderlerinde taşma yapar bu durumda ana hat tıkanıklığını açmak gereklidir ve bu işlem daha uğraştırıcı olduğu için normal daireye göre fiyat değişikliği söz konusu olur.

Ana Gider Hattı Tıkalıysa:

Dairenizde tıkanıklık varsa ve üst katlarda her kullanımdan sonra sizin dairenizde taşma oluyorsa binanın ana gider hattında tıkanıklık olduğu anlamına gelir. Ayrıca ana hattın uzunluğuna göre pimaş tıkanıklığı açma fiyatlarında değişiklik söz konusudur. Tıkanıklık açma işleminden sonra, bilgisayar destekli kameralı görüntüleme cihazı ile boru içi incelenir.

Tıkanıklık herhangi bir atıktan kaynaklanırsa açılır, ancak hat içinde harç, moloz vb. cisim varsa tıkanıklığın açılması oldukça güçtür. Bu nedenle tıkalı olan pimaşın değiştirilmesi gerekebilir. Bunun belirlenebilmesi için servis personellerimiz tarafından kameralı cihazlar ile gerekli kontrollerin sağlanması şarttır.

Daire İçi Tıkanıklıksa:

Daire içi tıkanıklıklarda, pimaş tıkanıklığı açma fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında tıkalı olan daire bodrum kat veya üst katta olması belirleyici nedenlerdendir. Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı cihaz ile hattın içi tekrar kontrol edilir ve bu kontrol fiyata dâhildir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo tıkanıklığının nedenleri genelde yemek atıkları ve kıllar olur. Tıkanıklığı açmak için robot cihazlar kullanılır ve tıkanıklık açıldıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar kontrol edilerek bilgi verilir.

Banyo lavabosu ise:

Lavabo altındaki sifon çıkarılarak, gidere gönderilen cihazla tıkanıklık açılır. Ve bu işlemin fiyatı standarttır.

Mutfak lavabosu ise:

Genelde mutfak lavabosu tıkanıklığına atık yağlar sebep olur ve banyo lavabosundan farklı olarak boru içinde yağlanma oluşur. Borunun tıkanmasına sebep olan yağlardan temizlenmesi gerekir. Yağlar zamanla katılaşarak sert bir cisim halini alır, artık kimyasal ürünler bu durumda işe yaramaz. Robot cihazlar ile yağlanmadan veya farklı sebeplerden dolayı tıkanan lavabo giderlerini açıyoruz.

Robotla lavabo tıkanıklığı açmak fiyatlarını net öğrenmek için, müşteri temsilcimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Logar Temizleme Fiyatları

Logar temizleme fiyatları ile mazgal, rögar ve kameralı kanal açma fiyatları arasında farklılıklar vardır. Ayrıca logar hattının uzunluğu da fiyatı belirleyen nedenlerden biridir.

Müşteri temsilcimizi arayarak, ayrıntılı verilen bilgiden sonra müşteri temsilcimiz logar temizleme fiyatları hakkında net bilgi verir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sektörde çok sayıda tesisat firması bulunmaktadır ve hemen hepsi de kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma hizmetini verdiğini ifade etmektedir.

Ancak bir firmadan destek alınmadan önce o firmanın referanslarına, kullandığı cihazlara, teknik personelinin niteliğine, mobil servis ekibinin olup olmamasına dikkat edilmesi gereklidir.

Firmamızı sektördeki diğer firmalardan ayıran belli değerler ve özellikler bulunmaktadır.

 1. Firmamız ISO-9001 belgesine sahiptir.
 2. Firmamızın 30 servis aracı vardır ve tüm sorunlara kısa süre içinde müdahale edilebilmektedir.
 3. Servis personellerinin tamamı alanında uzmandır.
 4. Firmamız, İstanbul’un tüm ilçe ve mahallerine fiyat farkı olmadan hizmet sunmaktadır.
 5. Tıkanıklık açma işleminde kullanılan cihazların tamamı ileri teknoloji ürünlerdir.
 6. Firmamız, sektörde lider konumundadır.

 

Kameralı Cihazları Olup Olmadığını Sorun

Kameralı cihazlar ile pimaş boruları görüntülenir, buradaki görüntülemenin esas amacı, hattın içerisinde farklı bir sorun varmı, tam olarak açılmış mı, eğimle ilgili sıkıntı var mı, hattın içi temiz mi temizse de daha sonra tıkandığında illaki birşeyler kaçırılmış veya atılmış mı görüntülenerek tespiti yapılmalıdır. Bu tür kameralı görüntüleme cihazlarının ortalama fiyatları 15 bin dolardan başlar 30 bin dolara kadar çıkmaktadır. Bu tür şahısların profesyonel kameralı görüntüleme cihazları olmadığından tıkanıklığı, sizin de kendi başınıza pompa yardımıyla açabileceğiniz şekilde ki basit ve kesin çözümü olamayan yöntemleri denerler.

Yorumlar (21)

 1. Ziyaretçi Toprak fu
  13 Mart 2019
  Cevapla

  Bir sorum olacak ben en ust kattayım 5 katlı bır daıre burası alt katımda tuvalet tasıyor ama bu ayda ıkı defa oluyor ben defalarca sıfona basıyorum lakın bırsey yok komsum senden kaynaklı borun tıkalı dıyor bunun nedenı ben ola bılırmıyım

 2. Ziyaretçi Kemal inan
  30 Ocak 2019
  Cevapla

  - Banyo giderinde tıkanıklık açma fiyatı nedir? - Banyo giderin de tıkanıklık oluştu iden su birikintisi geri vuruyor açılması için yapılacak işlemin fiyatı nedir?

 3. Ziyaretçi Necati
  27 Ocak 2019
  Cevapla

  En ustkatta oturuyorum alaturga tuvalet su çok yavaş gidiyor sebep ne olabilir?

 4. Protesisat çalışanı

  Alaturka tuvaletten suyun yavaş gitmesinin bir kaç sebebi bulunmaktadır. Bunlardan biri tıkanıklık başlangıcı olabilir. Yani tuvaletin içinde yabancı bir cisim vardır ve atık su borusunun iç çapını daraltmıştır. Diğer bir sebebi ise; tuvalet borusunun eğiminde sorun olabilir. Pis su borusunun eğimi yeterli olmadığı zaman, tuvalete dökülen suyun büyük bir kısmı borunun içinde bekler. Firmamız, tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanarak, sorunun tam olarak neden kaynaklandığını kesin olarak belirler ve en uygun çözüm yöntemi ile sorunu gidermektedir.

 5. Ziyaretçi Gökhan
  13 Ocak 2019
  Cevapla

  Bizim tuvaletinizin giderinde bir tıkanma gözükmüyor ama alt kattaki komşumuza su damlatıyor derzleri yenilediğimiz halde damlama devam ediyor,kırma işlemi yapmadan bunu da çözebiliyor musunuz

 6. Protesisat çalışanı

  Gökhan Bey; Alt kata su damlıyorsa, bu durum tuvalet tıkanıklığı ile ilgili değildir, su kaçağı ile alakalı bir sorundur. Alt kata akan suyun miktarına bakarak temiz su borusundan veya atık su borusundan kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Eğer damlama şeklinde alt kata su akıyorsa temiz su borusunda kaçak olabilir. Bunun için dairenizdeki ana su vanasını kapatıp bir süre gözlemleyiniz, alt kata akan suda azalma meydana gelirse temiz su borularında su kaçağı olduğu kesinlik kazanır. Su kaçağı tespiti yapılırken hiç bir yer kırılmaz.

 7. Ziyaretçi Kübra Şahin
  19 Kasım 2018
  Cevapla

  Dün bizim tuvalet aniden tıkandı. İşin tuhaf yanı yan tarafta oturan komşumun da tuvaleti aynı zamanda tıkanmış. Normalde iki dairenin boruları farklı değil midir? Aynı zamanda iki dairenin tuvaleti tıkanabilir mi?

 8. Protesisat çalışanı

  Yan yana olan iki dairenin tuvalet tıkanıklığı aynı anda olması son derece normal bir durumdur. Çünkü binanın ana gider hattı havalandırma boşluğundan geçerek kanalizasyon borusuna bağlanır. Bütün dairelerin gider boruları havalandırma boşluğundaki ana gider borusuna bağlanır. Aynı katta olan dairelerin gider borularının kesiştiği kısımda tıkanıklık meydana gelebilir. Gider açma çalışmalarında, kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın nerede olduğu ve neyden kaynaklandığı belirlenerek tuvalet gider açma çalışması yapılmaktadır.

 9. Ziyaretçi Ahmet Durmuş
  17 Kasım 2018
  Cevapla

  Yaklaşık bir yıldır aynı dairede oturuyorum. Ancak son bir haftadır, sifonu çektiğimde tuvaletten su yavaş gidiyor. Fayanslara ve tuvalet taşına zarar vermeden sorunu giderebiliyor musunuz?

 10. Protesisat çalışanı

  Ahmet Bey, tuvalet gider açma çalışmalarında tamamen elektronik cihazlar kullanmaktayız. Bu sayede tuvalet borularına veya tuvalet taşına hiçbir zarar verilmemektedir. Kullandığımız özel cihazlar sayesinde, gider açma çalışmaları çok kısa sürede sonuçlanmaktadır. Üstelik çok uygun fiyatlarla gider açma çalışması tamamlanabilmektedir.

 11. Ziyaretçi Hikmet Karasu
  16 Kasım 2018
  Cevapla

  İş yerimizde bulunan tuvalet giderinde tıkanıklık meydana geliyor. Defalarca gider açma çalışması yapılmasına rağmen biraz zaman geçince tuvalet gideri yine tıkanıyor. Kalıcı bir çözüm bulunabilir mi?

 12. Protesisat çalışanı

  Tuvalet gider açma çalışması yapılmadan önce, mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi kontrol edilmelidir. Aksi halde yanlış müdahale yapılır ve sizin başınıza geldiği gibi sık sık tuvalet tıkanıklığı yaşanır. Birçok firma, gider açma çalışmasında görüntüleme cihazı kullanmadan sadece robot cihaz kullanmaktadırlar. Oysa robot cihazın kullanılabilmesi için, gider borusunun içine yabancı bir cisim girip borunun önünü kapatması gerekir. Gider tıkanıklığı her zaman yabancı bir cismin borunun önünü kapatması ile meydana gelmez. Sizin iş yerinizde, tuvalet borusunda eğim sorunu olabilir. Kameralı görüntüleme cihazı ile ayrıntılı bir inceleme yapılarak kesin bir şey söylenebilir.

 13. Ziyaretçi Ecrin Sönmez
  15 Kasım 2018
  Cevapla

  Daireye yeni taşındım. İkinci katta oturuyorum. Dün tuvaletten su taştı. Üst katlarda oturan bir daire var sadece diğer daireler hala boş ama alt kattaki komşu çok yoğun su tüketiyor. Onun etkisi olabilir mi.

 14. Protesisat çalışanı

  Tuvaletten su taşmasının sebebi ana gider borusunda ve sizin dairenin hizasından bir tıkanıklık olduğu anlamına gelmektedir. Alt kattaki dairenin su tüketmesi, sizin daireyi etkilemez ancak üst katlarda su tüketimi olursa sizin tuvalet taşabilir. Gider açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmamız, tıkanıklığın tam olarak neden kaynaklandığını ve borunun neresinde olduğunu tespit ederek kesin çözüm üretmektedir. Ayrıca tuvalet gider açma çalışmalarında hiçbir yer kırılmaz.

 15. Ziyaretçi Melike Bayazıt
  13 Kasım 2018
  Cevapla

  Bizim tuvalet sık sık tıkanıyor. Robotla tuvalet tıkanıklığı açtırmak istiyoruz. Ancak tuvalet gider açma fiyatlarına kamera ile bakmakta dahil mi yoksa kamera ile baktırmak için ekstra ücret mi ödememiz gerekiyor.

 16. Protesisat çalışanı

  Firmamızın pimaş açma fiyatlarına, kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihazda dâhildir. Zaten gider açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanılması şarttır. Aksi durumda tıkanıklığa yanlış müdahale edilir ve sorun çözülmez. Sadece pimaş borusunun içinde yabancı bir cisim varsa robot cihaz ile müdahale edilerek açılır. Diğer pimaş açma çalışmalarında robot cihaz kullanılmaz.

 17. Ziyaretçi Övgü Özbay
  18 Eylül 2018
  Cevapla

  klozetimizde oluşan tıkanıklıktan dolayı 2 gün boyunca bayağı bir uğraştık fakat açamadık daha sonra firmanıza ulaşarak yardım aldım protesisat gayet başarılı bir çalışma sonucu sorunumuzu giderdi ve çok temiz bir çalışma göstererek bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardı saygılı titiz güler yüzlü yanı sıra tam bir efendilik sergileyen firmanız çalışanı gökhan Eskici beye firmanızın yetkililerine böyle bir çalışanı olduğu için hepinize çok teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler Gökhan usta ve protesisat ailesi iyiki varsınız

 18. Protesisat çalışanı

  memnuniyetinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz...

 19. Ziyaretçi Cemre Eldiven
  8 Eylül 2018
  Cevapla

  klozetimiz dün akşam tıkandı ve çok kötü durumdaydı ve evde misafir vardı.İnternetten bakındım, şirketinizi araştırdım referanslarınızı kontrol ettim ve bir çok şirket arasından sizi tercih ettim daha profesyonel bulduğum için. Sabah aradım ve hemen aksiyon alındı yarım saate gelindi ve 10 dk gibi çok kısa bir sürede işlem tamamlandı ne kırıldı ne de temizlik yapmamı gerektirecek bir durum oluştu. Oğuz Aktaş isimli personelinize güleryüzü ve hızından dolayı çok teşekkür ederek, bu kadar makul fiyata vermiş olduğunuz hizmete çok teşekkürlerimi iletiyorum.

 20. Protesisat çalışanı

  Memnuniyetinizi paylaştığınız için biz teşekkür ederiz...

 21. Ziyaretçi Necat Aksakal
  7 Kasım 2017
  Cevapla

  Apartmanımızın zemin katında tuvaletin tabanındaki giderinde taşma var rogara çıkış borusundan çok az su geliyor altı ayda bir buradam rogar borusuna su hortumu sokarak tesisatçı açmaya çalışıyor açıldığında yağ peçete ıslak mendil ve tuvalet kağıdı gibi şeyler geliyor.sanıyoruz çıkış boru hattıda çökme yırtılma veya pislikleri tutacak birşey var burayı kamerayla kontrol ettirip kalıcı bir çözüm getirmek istiyoruz bu konuda yardımlarınızı rica ederiz Yönetici Necat Aksakal 0536 235**** Bayraklı-İZMİR

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir