PİMAŞ AÇ

PİMAŞ AÇ

Pimaş aç, pimaş açma, tıkalı gider açma gibi işlemlerde artık son teknoloji robot cihazlardan yararlanarak tıkalı olan bölgeleri kırıp dökme işlemi yapmadan sorununuzu tamamen ortadan kaldırmaktadır.  Pimaş açma işeminde servis talep ettiğiniz takdirde gün içerisinde bir servi ekibi gelerek sorununuzu robot cihaz ile tıkalı bölgeye müdahale ederek işlemi tamamen sonlandırmaktadır..

Pimaş giderlerindeki tıkanıklık sebepleri kullanım hatasından kaynaklanmaktadır. Pimaşa atılan yabancı cisimler zamanla birikme yapar ve pimaşın nden suyun çıkmasına engel olmaktadır.  Pimaş tıkanılığına bir sebepte, pimaşın yapım aşamasında inşaat malzemesinin pimaşın içinde kalmasıdır. Pimaşa sıkışan bazı maddeler suyun gitmesine engel olur ve bu da tıkanıklığa davetiye çıkarır. Tıkalı pimaş açma işlemi şimdilerde gelişmiş teknoloji sayesinde kolaylıkla halledilen bir problem olmuştur. Pimaş giderlerin yabancı atıklardan ve ya başka sebeplerden dolayı tıkanması halinde vu cihazlardan yardım alınmaktadır. Pimaş açma İşinde güvenilir firmaların deneyimli ekipmanları ve son teknoloji makineleri sayesinde artık kırılmadan kamera yardımıyla sorunlu bölge tespit edilmektedir. Daha sonra sadece tıkalı bölge onarılarak büyük tadilat çıkmaz. Böylelikle size hiçbir zahmet verilmeden ve pratik şekilde gider açılır.

Kırmadan Pimaş Aç

Pimaş, küvet, banyo ve bataryalardan çıkarak kanalizasyonlara bağlanan boru hattıdır. Ana malzemesi PVC’dir ve bu borularda zaman zaman tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca yağmur suyunun toprağa ulaştırılmasında da Pimaş kullanılır ve bu da çevresel faktörler nedeni ile tıkanabilmektedir. Bunların açılması da Pimaş aç sistemi ile gerçekleştirilmektedir ve özel cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Modern cihazlar ve uzman ekipler tüm tıkanıklıkları kırmadan açmaktadır. Yağmur suyu gider boruları ağaç yaprakları ile tıkanabilmektedir. Bu da yağan yağmurun binanın saçaklarından akmasına neden olmaktadır.

Evlerde tuvalet kağıtları nedeni ile giderler tıkanabilmekte ve dolayısı ile tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Lavabolar da yağlardan tıkanabilmektedir ve lavaboların giderinde de Pimaş bulunmaktadır. Pimaş tıkanıklığını sular geri basana kadar anlamak neredeyse imkansızdır. Bu durum meydana geldiğinde de klasik yöntemlerle müdahale edildiğinde kırım işleminin yapılması gerekmektedir. Teknolojinin imkanlarından yararlanan firmamız ise kırıp dökme yapmadan sorunu tespit ederek robot cihazla tıkanıklığa müdahale etmektedir.

pimas-ac

Pimaş aç cihazları özel olarak tasarlanmakta ve uzman personel aracılığı ile kurumsal firmamız tarafından kullanılmaktadır. Tüm su giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkların yerini tam olarak tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazları pimaışn içine salınarak pimaş hattındaki sorun tespit edilir. Ardından tıkanıklık açma robotu ile pimaş hattı kırmadan tıkanıklık açma işlemi gerçekleşir.

Yüzeye zarar vermeden, çevreyi kirletmeden işlem yapan Pimaş aç makineleri, tıkalı lavabo ve tuvalet pimaşlarını da zarar vermeden temizlemektedir. Tespit işleminde mutlaka kamera kullanılmalıdır. Bu kamera borunun iç yüzeyini ayrıntılı olarak taramaktadır. Her noktadaki verileri görüntüleyen kameralı cihazlar elde ettiği verileri bilgisayara aktarmaktadır. Bu sayede sorunun ana merkezi ve kaynağı doğru olarak tespit edilmektedir.

Pimaç açma işlemi de bu tespitin ardından çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Gider borularının adının pimaş olarak adlandırılması, sektörde ilk bu markanın üretime geçmiş olmasıdır. ENKA grubuna bağlı olarak kurulan PVC boru üreten firma olan Pimaş, bu amaçla üretilmiş tüm borulara verilen isim olmuştur. PVC borularda meydana gelen tıkanıklığın da kırılmadan açılması önemlidir. Pimaş kırıldığında yerine yenisinin takılması gereklidir. Oysa tıkanıklık kolayca ortadan kaldırılacak bir durumdur ve bu işlem için borunun kırılması gerekmemektedir. Klasik yöntemlerle çalışan firmalar ise tıkanıklığı açamaz ve bu nedenle de değiştirme işlemi yapar. Bu da maliyeti artırıcı bir yöntem olarak karşınıza çıkar. Oysa modern cihazlarla alınan hizmet çok daha uygun fiyatlıdır.

tikali-pimas-acmaPimaş aç cihazları ile tıkalı bölge noktasal olarak tespit edilir. Sonrasında da açılma işlemi yapılır. Tıkalı bölgenin tespiti ile Pimaş’ın kırılmasının önüne geçilir. Cihaz tıkalı olan bölgede biriken tortuları parçalayarak kanalizasyon sistemine gönderir.

Yüksek basınçlı yıkama cihazları sayesinde de borunun içi tamamen temizlenir. Otel ve lokantalarda Pimaş’ın içi atık yağlardan dolayı tıkanabilir. Bu da yüksek basınçlı yıkama cihazlar da Pimaş’ın kırılmadan temizlenmesini sağlar.

Tıkanmış Pimaşlarda bazen çökme de yaşanabilir. Bu çökme işlemi de güvenli bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Pimaş tesisatı döşemek de uzmanlık gerektiren bir iştir ve işin ehli olmayan kişilerin yaptığı tesisatta sorun yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Kurumsal firmalar uzman servis ekipleri ile Pimaş döşeme hizmetini de güvenli bir şekilde sunmaktadır.

Tıkalı Pimaş Açma

Pimaş adı verilen PVC borularında zaman zaman tıkanıklık sorunları meydana gelmektedir. Bu tıkanıklıkların çok daha fazla büyük soruna sebep olmadan açılması gerekmektedir.

Kurumsal firmalardan destek alındığında tıkalı pimaş açma cihazları, meydana gelen tüm soruları kırmadan açmaktadır. Gider açıcı cihaz adı verilen bu makineler sayesinde tıkalı pimaş tamamen açılmakta.

Pimaş borularında tıkanma meydana geldiğinde soruna neden olan cismin yapısı tespit edilmelidir. Eğer bu tespit yapılmadan önce kendi yöntemlerinizle sorunu gidermeye çalıştığınızda daha büyük bir soruna neden olabilirsiniz. Bu nedenle tanıklık sorunlarında mutlaka gelişmiş cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalardan destek almanız tavsiye edilir.

Boru Tıkanıklığı Açma

Tıkanan pimaş boruları tam anlamıyla can sıkıcı bir durumdur. Pimaş hattı tıkanıkları için kimyasal ilaç kullanmadan, kırıp dökme işlemi yapmadan sorununuzu çözüme kavuşturuyoruz. Ekibimizin kullanmış olduğu robot cihazlar sayesinde pimaş borularınız kırma dökme işlemi uygulanmadan kısa süre içerisinde açılmaktadır. Pima borularının içerisine gönderdiğimiz robot cihaz tıkanıklığı anında çözmektedir. Tıkanıklık açıldıktan sonra birde kamerayla hattınızın kontrolü yapılır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir