Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kalorifer Peteği Ses Yapıyor

Kalorifer petekleri zaman geçtikçe tık tık ses yapabilir, bunun baştaki en büyük sebebi ucuz ve kalitesiz peteklerin kullanılmış olmasıdır. Özellikle sessiz ortamda daha çok rahatsız edici bu sesler daha çok hissedilir şekilde duyulmaktadır.

Gelelim sebeplerine, ilk olarak petekler ısınanana kadar bu sesi çıkarıyorsa ilk başta yazdığımız gibi kalitesiz peteklerin kullanılması ve peteklerin ısınma esnasında genleşmesinden kaynaklanmaktadır, bir diğer olasılık ise peteklerin musluklarındaki arızalar oluşması ve ses yapmasıdır.

Teknik terim olarak termostatik vanaların sebebiyet verdiği bu durum için termostatik vanalar içinde bulunan iğne nin tık tık diye vurmasından kaynaklanabilmektedir. Peteklerin su devir daimindeki suyun tazziki ile bozulabilen bu iğnelerin yaptığı seslere ek olarak radyatör vanalarından da kaynaklanabilmektedir.

petek tık tık ses yapıyor

Radyatör vanasından kaynaklanıyorsa vanayı değiştirmek çözüm olacaktır. Genleşme ve iğneden kaynaklı bu sebepler iki metal çarpa sesi gibiyse çözümü yukarıda anlatılanları kapsamaktadır, ancak daha farklı bir ses oluşmuş demektir, örneğin su damlama sesi gibi ise peteklerinizin içindeki suların zamanla çamurlaşması ve bu çamurlaşma sayesinde petek gözeneklerin de tıkanıklığın oluşması ve devir daim esnasında oluşturduğu sesler olarak karşımıza çıkmaktadır, çözümü ise peteklerin her 2-3 yılda bir temizletilmesi gerekir, peteklerin kirliliğine bağlı olarak ısınma problemi de yaşanabilmektedir.

Ellerinizi petekler üzerinde gezdirerek peteklerin bazı bölümlerinin soğuk olduğunu gözlemlediğinizde ilk aklınıza gelen peteklerin hava yapmış olma ihtimalidir. Ancak havasını aldığınız halde peteklerin bazı bölümlerinde hala soğukluk gözlemliyorsanız tesisatın daha verimli çalışması ve peteklerin verimli bir şekilde ısı vermesi adına petek temizliğini yaptırmanız gerekir.

petek hava alma

Petek temizliği gerekli mi diye düşündüğünüzde Protesisat ile iletişime geçerek petek temizliğinin gerekliliği hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca alacağınız bilgi sonrası yaptırmayı düşündüğünüz petek temizliği için firmamızdan uygun olduğunuz bir zamana servis yazdırabilirsiniz. Gereklerine uygun en kaliteli hizmeti verecek olan personellerimiz peteklerinizin daha verimli çalışması adına petek temizliğini itina ile gerçekleştirecektir.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir