gömme rezervuar kapağı nasıl çıkarılır

Soru Sahibi : Tamer Erdem Mircan

merhaba sayın yetkili banyoda ki gömme rezervuarın kapağındaki düğme boşa basıyor ve çalışmıyor küçük olan düğme çalıştığı halde büyük olan düğmesi boşa basıyor ben bu kapağın aynısını buldum ancak çıkartamadım, gömme rezervuarın kapağını nasıl çıkartabilirim, yardımcı olun lütfen çok teşekkürler şimdiden

Yanıtlandı
Tesisat Sorunları 11 ay önce 1 yanıt 6746 kez görüntülendi

Cevap (1)

 1. 23 Şubat 2016
  Cevapla

  Merhaba Sayın Tamer Erdem Mircan,

  Gömme rezervuar kapağı içindeki aparatları ile beraber satılmaktadır. Biz size adım adım gömme rezervuar kapağının nasıl söküleceğini resimli olarak anlatacağız.

  İlk önce bir tornavida yardımı ile eski kapağın yan tarafından dışa doğru itin kapağın çıktığını göreceksiniz. Sonrasında kapağın altındaki plastik aksamın çıkartılması gerekiyor, plastik aksamların ayakları da gövdesi gibi plastiktir. Kırılmaması için bu noktada dikkatli davranmalısınız.

  gömme rezervuar nasıl sökülür

  Aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere sarı olan plastik kapakların hemen önünde beyaz renk tuş takımının mekanizması bulunur, bu mekanizmayı da bir tornavida yardımı ile resimde gösterildiği şekilde sökünüz.

  gömme rezervuar sökümü

  Çıkartılan beyaz plastik mekanizmanın altındaki sarı gövde ise üstünde bulunan ayakları sayesinde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi çıkartabilirsiniz. Aynı anlatımı tersten başlarak gömme rezervuarınızı takabileceksiniz.

  gömme rezervuar nasıl sökülür

  iyi çalışmalar dileriz.


  Yararlı(3) Yararlı değil(0)
Daha Fazla...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir