Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? – (Klozet – Alaturka)

 

Protesisat, tıkalı tuvalet açma işlemlerinde Türkiye’nin öncü firmalarından biridir. Herkesin aklındaki Tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusunun en etkili cevabı Pro Tesisat’la iletişime geçmektir. 30’dan fazla servis aracına sahip firmamız, servis kaydı oluşturduğunuz zaman bir saat içinde adresinize ulaşarak tuvalet açma çalışmalarına başlamaktadır. Son teknoloji ürünü cihazlarla hizmet veren Protesisat, tıkalı klozet açma ve tıkalı alaturka açma çalışmalarında evinizin hiç bir yerine zarar vermemektedir. Firmamız, İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet verirken uzak ilçelerde ikamet etmeniz durumunda bile fiyat farkı almamaktadır.

 

Tuvalet tıkanıklıkları en yersiz zamanlarda olur ve sizi bunaltır. Neyse ki, tesisatçıya para ödemek zorunda kalmadan birçok tıkanıklığı kendiniz giderebilirsiniz. Birçok tuvalet tıkanıklığı; tuvalet pompası,  sıcak su, karbonat ve sirke ile yapılan yöntemler ile temizlenebilir. Tuvalet tıkandı nasıl açarım diye merak ediyorsanız yöntemleri okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda size tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır konusunda fikir verecek birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Tuvalet tıkanıklığına evde çözüm yöntemleri, sadece yüzeysel tıkanıklıklar için geçerlidir. Daha derindeki tıkanıklıklar için, profesyonel destek almak gerekebilir. Peki, tıkanan tuvalet nasıl açılır?

Tuvalet tıkalı nasıl açılır sorusunun cevabı için ilk yöntem:

Yöntem 1

Tuvalet tıkanıklığı açmak için tuvalet pompası kullanımı

 • Tuvaletin taşmasını önleyin. Eğer tuvaletinizin sifonuna bastıktan sonra düzgün şekilde suyu gitmiyorsa sifona bir daha basmayın. Tuvaletin suyu akmadığı için taşmasına sebep olacaktır. Bunun yerine sifonun vanasını kapatın. Vanayı kapatmak tuvalet giderine daha fazla su gitmesini önleyecektir. ( tıkanıklığın daha derinlerde olduğu düşünülürse su ne kadar çok birikirse o kadar sıkıntı olur)
 • Tuvaleti hazırlayın. Pis suyun ortalığı kirletme ihtimali karşı, çevresine gazete ve ya kâğıt havlu yerleştirin. Bu sonradan yapacağınız temizliği kolaylaştıracaktır. Ayrıca rahatsız edici kokuları minimum seviyeye indirmek için pencereyi açın tutun ya da havalandırma fanını çalıştırın.
  • Eğer ciddi bir tıkanıklık var ise, bir çift kauçuk eldiven giyin. Tuvaletler sağlıklı değildir. Dirseğe kadar uzanan  kauçuk eldivenler sizi içerideki her türlü mikroptan koruyacaktır.

 • Tıkanıklık sebep olan cisme ulaşıp ulaşamadığınıza bakın. Eğer tıkanma sebebini görebiliyorsanız, mümkünse ulaşıp tuvaletten çıkarın. Eğer eliniz ile temizleyemiyorsanız ve orada tıkanıklığa yol açan bir yabancı cisim olduğunu biliyorsanız elinizi gidere sokmaktan vazgeçin ve diğer tekniğe yönelin.
 • Kaliteli bir pompa kullanın. Büyük boy, dayanıklı, kauçuk bir pompa kullanmak önemlidir. Yuvarlak şekilli ya da alt kısmında kilitlenme yapacak kıvrımlı kauçuk kenarlı olanlardan olabilir. Vakum ağızlı ucuz türdeki pompaları kullanmayın. Bunlar genelde işe yaramayacaktır.
  • Eğer pompanız güzelce vakumlamıyorsa, sızıntıyı önlemek için pompanın etrafını bir bez parçası ile sarın.
  • Kullanmadan önce pompayı sıcak suya tutun. Bu pompanın güzel bir şekilde vakumlamasını sağlayacaktır.
 • Pompayı tuvalet taşının içine sokun. Pompanın deliği tamamen kapadığından emin olun. Tuvalet pompasının etkili olması için tuvaletin içinde biraz su olması gerekir. Tuvalet pompasını suyun içinde kullanmak, daha etkili vakumlama sağlar. Tuvaletin içinde birikmiş su yoksa biraz su ilave edebilirsiniz.
  • Tuvalet pompası deliği tamamen kapatacak şekilde pompalayın. Önce yavaşça pompalayın, çünkü ilk pompalama işleminde delikten içeri hava girecektir. Su giderden akmaya başlayana kadar güçlü bir şekilde pompalamaya devam edin. Tıkanıklık açılana kadar bu işlem 15-20 dakika sürebilir. Giderin tıkanmasına sebep olan cismin, sert bir cisim olmadığından emin olduğunuz sürece pompalamak yetecektir. Hemen etki etmeyebilir ancak bir süre işlemi tekrarladığınızda tuvalet tıkanmasına çözüm olacaktır.
 • Su akıp akmadığını kontrol etmek için sifonu çekin. Eğer pompalama işlemi sonrası klozetin içindeki su boşaltıyorsa fakat su kolay akmıyorsa, pompalamayı bırakıp klozete su doldurun. Sifonu çekmeniz, gider içinde basınç uygulayacaktır. İnatçı tıkanıklıklar bu işlemi birkaç kez tekrarlamanızı gerektirebilir.

Yöntem 2

Kimyasal Kullanımı

 • Bir gider açıcı kimyasal kullanmayı deneyebilirsiniz. Atık pisliğini sıvılaştıran, kimyasal bir ürün bulun. Bu gider açıcı kimyasallar bazı sistemlerde atığı ayrıştırmak için kullanılır.
  • Bu tür ürünler genelde marketlerden satın alınabilir. Gider açıcı kimyasallar, gider borularına yani pimaşlara zarar verebilir, aşırı kullanımdan kaçınınız.
  • Bu yöntem sadece organik atıklarda işe yarayacaktır, sert cisimler üzerinde işe yaramaz. Tıkanıklığın sebebi tuvalet atığı değil de yabancı cisimse, başka bir yol denemelisiniz.
 • Kimyasal üzerindeki talimatları izleyin. Tuvalet gideri için tavsiye edilen miktarda kimyasal ürünü dökün. Muhtemelen, gider açıcı kimyasalların tıkanıklık üzerindeki işlevlerini yerine getirmeleri için gece boyu beklemek gerekir. Tıkanıklık gittiğinde tuvalet gideri de düzelmiş olmalıdır.

Yöntem 3

Ev Yapımı Gider Açıcı

 • 2-2,5 litre su ısıtın. Eğer giderinizde bazı organik sebeplerden dolayı sık sık tıkanıklık meydana geliyorsa; sıcak su, karbonat ve sirke birleşimi genellikle gider açıcı kimyasallar kadar iyi iş yapacaktır. 2-2,5 litre su kaynatıp,  diğer maddeleri tuvalet taşından içeri dökün ve suyun bir süre soğumasını bekleyin.
  • En az 22,5 litre su kullanın. Daha çok olabilir ama daha az miktarda su işe yaramayacaktır.
  • Suyun sıcaklığı önemli, kaynar halde olmamalıdır çünkü çok sıcak su, tuvalet taşını veya giderini çatlatabilir. Burada amaç, tıkanıklık çevresindeki suyu sıcağa dönüştürüp tıkanıklığı hareket ettirmektir.
 • 1 fincan karbonat ve 2 fincan sirkeyi tuvalete boşaltın. Karbonat ve sirke, tıkanıklığı çözmek için kimyasal bir süreç başlatır. Sıklıkla saf beyaz sirke kullanılır ancak her türlü sirke işe yarayacaktır. Bu harika bir gider açıcıdır.
  • Elinizde karbonat ve sirke yok ise, tuvaletin içine bir miktar bulaşık deterjanı eklemeyi deneyin. Deterjan kayganlaştırıcı özelliği sayesinde tıkanıklığı gevşetmeye yardımcı olabilir.
  • Bu yöntem, oyuncak ve benzeri sert cisimlerin sebep olduğu tıkanıklıklarda pek işe yaramaz.
 • Sıcak suyu tuvalete dökün. Suyu klozetin dibine yakın yerden dökün, kaynar su olmamasına dikkat edin.
 • Karışımı tuvaletin içinde gece boyu bekletin. Sabah, su giderden akıp gitmiş olmalı. Ev yapımı tıkanıklık açma yöntemi, organik materyallerin(tuvalet atığı, kireç vb.) sebep olduğu tıkanıklığı başarıyla temizleyebilir. Eğer su ikinci denemenizde hızla akıp gitmezse, tıkanıklığa sebep olan sert bir cisim olabilir. Ucu kanca şeklinde olan bir tel ya da lavabo açma teli kullanın.

Yöntem 4

Lavabo açma teli

 • Tuvalet açma teli veya lavabo açma teli edinin. Tuvalet açma telleri nalburlarda bulunmaktadır, gider borusunun kıvrımları içinden geçip bir telin gidebileceğinden derine inebilen esnek bir araçtır. En iyi tel, tuvaletin taşını çizmeden ya da hasara uğratmadan tuvalet tıkanıklığını temizlemek için özel olarak tasarlanmış klozet açma aracıdır. Bir su tesisatçısı da genelde tel ile müdahale eder.
 • Telin bir ucunu gidere sokun. Tıkanıklığı ya da tıkanıklık sebebini  hissedene kadar teli giderin içine itmeye devam edin.
 • Teli giderin içinde döndürüp itin. Telin amacı; tıkanıklığa sebep olan cismi daha küçük parçalara ayırarak hareket etmesini sağlamaktır. Tıkanıklığın açılıp açılmadığını kontrol etmek için, sifonu kullanın.
 • Tuvalet tesisatını sökme. Tuvaleti söküp, teli ters yönde ilerletmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum özellikle, tuvalete atılmış veya yanlışlıkla düşürülmüş sert ve yabancı bir cisim  olması durumunda gerçekleşir. Eğer içeride sert bir cisim olduğu biliniyorsa ve tuvaleti söküp yer değiştirmek istemiyorsanız Protesisat firmamıza ulaşın.

Yöntem 5

Elektrik süpürgesini kullanmak

 • Elektrik süpürgesi ile tuvalet tıkanıklığınızı açma yoluna gidebilirsiniz. Eğer pompalamayı ve telle açmayı deneyip bir sonuç alamadıysanız, elektrik süpürgesini deneyebilirsiniz. Sıradan bir süpürge kullanmayın.
 • Elektrik süpürgesi için boru içinde su olmaması gerekir. Elektrik süpürgesi kullanmak için tuvalet, sudan ve tüm diğer istenmeyen birikintilerden arınmış olmalıdır.
 • Süpürge hortumunun ucunu gidere yerleştirin. Tuvalet deliğinin birkaç cm içine itin. Hortumu yerleştirdikten sonra, giderin  deliğinin açık kalan kısımlarına eski bir havlu sarın.
 • Süpürgeyi çalıştırın. Gider tıkanıklığı sorununu çözmek için bir elinizi kullanıp havlular üzerinde basınç oluşturun, bir iki dakika makineyi çalıştırın. Süpürgenin tıkanıklığı emebilmesi gerekir.

Protesisat, Tıkalı Tuvalet Açan Firma

 • Protesisat, Türkiye’nin ilk ve tek İSO 9001 belgesine sahip tesisat firmasıdır.
 • İstanbul’un en büyük ve en eski tıkalı tuvalet açma firmasıdır.
 • Protesisat, 30 servis aracı ile en geniş servis ağına sahip klozet tıkanıklığı açan firmadır.
 • İstanbul’un hangi ilçesinde olursanız olun, bir saat içinde adresinize ulaşarak çalışmalara başlamaktayız.
 • Firmamız tarafından yapılan bütün onarımlar, bir yıl süreyle firmamızın garantisi altındadır.
 • Tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında kullanılan teknolojiyi Türkiye’ye ilk tanıştıran firmalardan biridir.

Tuvalet Tıkanıklığını Önlemek İçin Ne Yapılmalı?

Tıkalı alaturka tuvalet nasıl açılır veya tıkalı klozet nasıl açılır sorusunu soruyorsanız yüksek ihtimal bir yerde hata yapmış olabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı yaşamamak için yapmanız gerekenler ise şunlardır:

 • Tuvalete sadece uygun şeyleri atmak tuvalet tıkanıklığı önlemek için çok önemlidir. Yabancı ve sert maddeler genelde tuvalet giderlerinden geçemeyerek tıkanıklığa sebep olur.
 • Az kağıt kullanmak. Fazla tuvalet kağıdı kullanmak tuvaletinizin giderini tıkayabilir bu yüzden tuvalet kağıdı kullanırken fazla kullanmamaya dikkat edilmelidir.
 • Sıcak su ve sabun kullanmak. Düzenli olarak sıcak su ve sabunla tuvaleti temizlemeniz tıkanıklığı önlemek için etkili bir yöntemdir.

Umarım bu yazımızla Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır sorusuna cevap olmuşuzdur. Eğer sizde tuvalet tıkanıklığını hala yaşıyorsanız firmamızla iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz. Ekiplerimiz son teknoloji ürünü cihazlarla tuvalet tıkanıklığının sebeplerini en ince ayrıntısına kadar araştırarak tespit etmektedirler.

Yorumlar (18)

 1. Ziyaretçi Hikmet
  4 Temmuz 2019
  Cevapla

  Iyi günler normal tuvalet tıkandı bizim şu döküyorum fakat yavaş yavaş gidiyor nasıl açabilirim yardımcı olur musunuz acil

 2. Ziyaretçi Süleyman SEZER
  28 Haziran 2019
  Cevapla

  Evimin Bodrum katında tuvalet giderinde su çok yavaş gidiyor. Belediye ile tazikli su vurduk yine yavaş gidiyor. Yukarı katlardan atılan bir cisim tarafından tıkanmış olabilir. Yukarı katlardan su dökünce bodrum katındaki alaturka tuvalletten su çıkıyor sonra yavaş bir şekilde geri gidiyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim ve maliyeti ne olur sizce.

 3. Ziyaretçi Hüseyin Akif Yavuz

  Daireye yeni taşındım. Taşındığım günden beri klozetten su yavaş akıyor. Uzun bir teli klozetten içeri gönderdim ancak sorun çözülmedi. Tıkanan tuvalet nasıl açılır yardımcı olur musunuz?

 4. Protesisat çalışanı

  Yeni dairelerde meydana gelen klozet tıkanıklığı veya tuvalet tıkanıklığı çoğunlukla yapısal sorunlardan kaynaklanmaktadır. Yapısal sorunlar dediğimiz sorunlar, pimaş borusundaki eğim sorunu veya pimaş borusunun içine inşaat atıkları girmiş olabilir. Firmamızdan servis talep ederseniz, sorunu kesin olarak tespit etmekteyiz. Klozet tıkanıklığı açma çalışmasına başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içini inceleriz. Görüntüleme cihazı sayesinde, klozet tıkanıklığının neden kaynaklandığını tespit edip ona göre çalışma başlatmaktayız. Bu sayede, deneme yanılma yöntemi ile değil de profesyonel yöntemlerle klozet açma çalışmasını yapmaktayız.

 5. Ziyaretçi Abdülmelik Atmaca

  Tuvalet açma çalışmalarında her zaman kamera kullanılması gerekir mi? Bizim tuvalet tıkandı, tuvalet tıkanıklığı açmaya gelen usta hiç kamera kullanmadı sadece kalın bir yay gönderdi tuvalete ve tuvalet açıldı acaba sorun olur mu?

 6. Protesisat çalışanı

  Tuvalet açma çalışmasında, kameralı görüntüleme cihazı kullanılması son derece önemlidir. Çünkü tuvalet tıkanıklığının sebebi kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Tuvalet tıkanıklığı her zaman yabancı bir cismin borunun önünü kapatmasından kaynaklanmaz. Tuvalet borusunun eğimi yetersiz olursa, tuvalet tıkanması meydana gelir. Tuvalet borusunun eğiminin yetersiz olup olmadığı kameralı görüntüleme cihazı ile kesin olarak belirlenebilir. Adresinize gelen ustaların kameralı görüntüleme cihazı kullanmaması ciddi bir soruna sebep olmaz. Tıkanıklığın sebebi yabancı bir cisimse, zaten robot cihaz kullandıkları için tıkanıklık açılmıştır.

 7. Ziyaretçi Fatma Çoşkun
  9 Kasım 2018
  Cevapla

  Benim 2 ufak çocuğum var. Her zaman tuvalete, tuvalet kağıdı atarak tuvalet tıkanmasına sebep oluyorlar. Bende tuvalet tıkanıklığı açmak için uzun bir sopa kullanıyorum. Ancak bu defa tuvalet kağıtları, tuvalet taşındaki dirseğe takıldığı için sopa ile açamadım. Bu kez tuvalet açmak için tuvalet taşını sökmem mi gerekiyor?

 8. Protesisat çalışanı

  Sopa tıkanmış tuvalet açmak için tıkanıklığa sebep olan tuvalet kâğıtlarının tuvalet girişine yakın olması gerekir. Siz şimdiye kadar sopa ile tuvalet tıkanıklığını açmanızın sebebi, tuvalet borusuna giren kâğıtların yakın mesafede olmasından kaynaklanır. Tıkalı tuvalet açma çalışmasında tuvalet taşını sökerseniz, tekrar yerine monte etmeniz zor olacaktır. Ayrıca, tuvaletin tıkanmasına sebep ola tuvalet kâğıtları, pimaş borusunun daha derinlerinde olabilir. Bu durumda tuvalet açma çalışması için tuvalet taşını sökmeniz çözüm olmayacaktır. Kesin çözüm için, kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yapılmalıdır.

 9. Ziyaretçi Fikret KARA
  5 Kasım 2018
  Cevapla

  Biz 4 arkadaş bekâr evinde yaşıyoruz. Tuvalet kağıtlarını tuvalete attığımız için tuvalet tıkandı. Lavabo açıcı alıp tuvalete döktük ama tuvalet açma çalışmalarımızın tamamı boşa gitti. Tıkalı tuvalet nasıl açılır acaba yardımcı olur musunuz?

 10. Protesisat çalışanı

  Aslında kaliteli olan tuvalet kâğıtları suda eriyerek tuvalet tıkanıklığına sebep olmaz. Ancak çoğu tuvalet kâğıdı tuvalet tıkanmasına sebep olur. Lavabo açıcı tıkanıklık açmada sanıldığı kadar etkili değildir. Lavabo açıcının tuvalet tıkanıklığını açması için, tıkanıklığa sebep olan cismin girişe yakın olması gerekir. Çünkü lavabo açıcılar su ile reaksiyona girer. Bu reaksiyon süresi kısadır. Bu süre içinde tıkanıklığa sebep olan cisme ulaşması gerekir aksi durumda hiçbir etkisi olmaz. Evde tıkanmış tuvalet açma çalışmalarından en etkili olanı hiç şüphesiz profesyonel bir firmadan destek almaktadır. Firmamız, robot cihaz ile çok kısa sürede tıkalı tuvalet açma çalışmasını gerçekleştirmektedir.

 11. Ziyaretçi Yavuz
  4 Kasım 2018
  Cevapla

  Tıkanan tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabını vermişsiniz bu yazınızda ancak tıkanan klozet nasıl açılır sorusuna cevap vermemişsiniz. Klozet tıkanıklığı nasıl açılır? Alaturka tuvalet açma gibi mi açılıyor? Tuvalet tıkanıklığı açmak için robot kullanıyormuşsunuz ama robotun o yayı klozet içinde kullanılabilir mi? Klozet tıkandı bende bir tel ile açmaya çalıştım ama klozetin deliğinden geçtikten sonra daha fazla ileri itemedim. Galiba kıvrımlı bir boru var ve ben teli oradan geçiremedim. Siz robot cihazının yayını nasıl sokuyorsunuz acaba

 12. Protesisat çalışanı

  ; Klozet tıkanıklığı nasıl açılır? Sorusu ile tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabı aynıdır. Tıkalı tuvalet açma çalışmasında kullanılan robot cihaz, klozet tıkanıklığı açma çalışmasında da kullanılmaktadır. Sizin yayı klozetten geçirememenizin sebebi, klozetin içinde su birikmesini sağlayan dirsek olmasından kaynaklanır. Firmamız, tıkalı klozet açma çalışmasında klozet tıkanıklığını açmak için önce klozet taşını sökmektedir. Klozet taşının altında zemine veya duvara tutturmak için somunlar bulunur bu somunlar sökülünce klozet taşı sökülmüş olur.

 13. Ziyaretçi Edanur sarsılmaz

  - Tuvalet tıkanıklığı - Evimizi yeni kiraladık fakat alaturka tuvaletde bir tıkanıklık oluşmuş galiba giderler su döktüğümüzde yavaş yavaş gidiyor belki kendiliğinden çözülür dedik 1 hafta kullanmadık evi ama hâla aynı bunu kendimiz çözebilirmiyiz?

 14. Ziyaretçi Sonay Kılıçarslan

  Lavabomuzun tıkanması sebebiyle çağırmış olduğumuz yetkililerden, Volkan ve Fuat Bey\'in çalışmalarından çok memnun kaldık. Kısa sürede sorunumuz çözüldü :)

 15. Ziyaretçi Hasret GARAN
  19 Kasım 2017
  Cevapla

  Sayın Yetkli; Bu gün şirketinizden almış olduğum hizmet ile ilgili olarak yazıyorum. Söz konusu hizmetin daha telefonla görüşme aşamasından itibaren o kadar yakından ilgilendiler ki yaptığınız işin hakkını kesinlikle veriyorsunuz. Eve gelen ustası Fuat Fırat ve Volkan Bey apartmanın ve boruların eski olması tıkanıklığı zor açılabilir bir hale getirmesine ragmen üstün gayret gösteren ustalarınıza adıma teşekkür etmenizi rica ederim. Bundan sonra tüm tesisat işlerimde sizinle çalışacağım.

 16. Ziyaretçi ŞENGÜL POZANTI

  MUTFAKDA TIKANAN GİDER BORULARIMIN ÇÖZÜMÜ İÇİN İNTERNETTEN BU FİRMAYI BULDUM. TELEFONDAKİ BAYAN KONUSUNA HAKİMDİ HEMEN FİYAT VEREBİLDİ VE GEREKLİ RANDEVUYU AYARLADI. EKİP BELİRLENEN GÜN VE SAATTE EVİMİZDEYDİ. İŞLERİNE HAKİM OLARAK ÇÖZÜM ÜRETTİLER VE GEREKLİ TAVSİYELERDE BULUNDULAR. EGER BÜTÇEMİZE UYGUNSA AYRICA BORU TEMİZLİĞİNİ DE DÜŞÜNÜYORUZ. TÜM EKİBE TEŞEKKÜR EDERİZ.

 17. Ziyaretçi ahmet aybak
  17 Ağustos 2017
  Cevapla

  iyi günler, tuvalet gider tıkanıklığı selimpaşada evimde foseptik kuyusu ile klozet arasında galiba tıkanıklık var, foseptik kuyusu çekildiği halde tuvalet klozetimin yanında tıkanıklık oluyor. klozetle foseptik çukuru mesafesi 5-7 metre kırmadan arızayı tespit ettiğinizi duydum.

 18. Protesisat çalışanı

  iyi günler ahmet bey, belirttiğiniz gibi tıkanıklığı robot makina ile açabiliriz, ardından kamera ile kontrol edip sorun neyse ve tam olarak nerdeyse tespit edip ekranda size gösterebiliriz dilerseniz garantili şekilde tamiratını da yapabiliriz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir