Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Lavabo Açan Firmalar

Protesisat, lavabo açan firmalara öncülük eden kurumsal bir firmadır. Lavabo açan firma olarak Protesisat, robot cihaz teknolojisini Türkiye’de ilk uygulayan firmalardan biridir.

Robotla Lavabo Açan Firmalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıkalı lavabo açan firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durum da rekabet ortamı meydana getirmektedir.

Bugün internet üzerinden çok sayıda lavabo açan firma sitesi bulunmaktadır. Ancak büyük çoğunluğu firma değil, şahıs olarak hizmet vermektedir. Robot cihaz alarak bu sektöre girmeye çalışan çok sayıda şahıs bulunmaktadır. Şahıslar ile firmalar arasında ciddi oranda hizmet farkı bulunur.

Şahıslar Tarafından Tıkalı Lavabo Açma

 • Şahsi olarak hizmet verenler genelde sadece robot cihazla tıkalı lavabo açmaktadırlar. Kameralı görüntüleme cihazı kullanmazlar.
 • Tıkalı olan lavaboyu robot cihazla açtıktan sonra işlemi bitirmektedirler. Gerekli kontrolleri yapmazlar.
 • Tesisat sisteminde detaylı araştırma yaparak, olası bütün sorunları tespit edebilecek teknik donanıma sahip değildirler.
 • Ciddi sorunlarla karşılaştıklarında, işi tamamlayabilecek tecrübeye sahip değildirler. Sorunun büyüklüğüne göre çeşitli bahanelerle tıkanıklığı açmadan işi bırakırlar. Ya da başka bir firmadan yardım isterler.
 • Onarım işlemi gerektiren durumlar meydana geldiğinde, çoğunlukla yapmaktan kaçınırlar veya üçüncü şahıslara yaptırırlar.
 • Onarım işlemi bittikten sonra garanti süresi veremezler.
 • Kendi internet sitelerinde, tıkalı lavabo açma fiyatını çok cüzi fiyatlarla belirtirler ancak adrese geldiklerinde olmadık bahanelerle fiyatı yükseltmeye başlarlar.
 • Birçoğunun fatura adresi bulunmaz, bu nedenle fatura kesemezler.

Firmalar Tarafından Robotla Lavabo Açma

Kırmadan lavabo açan firmalarda kurumsallık çok önemli bir kriterdir. Robotla lavabo açan firmaların sahip olması gereken teknik donanım ve deneyimli personelleri ön planda olması gerekir.

 • Protesisat, kameralı lavabo açan firma olarak robot cihaz teknolojisinin yanı sıra kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazlarının fiyatının yüksek olması nedeniyle sadece birkaç firmada bulunur. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılmazsa, lavabo açma işlemi eksik yapılmış olur. Lavabo boruları çoğu zaman bir cisimden dolayı tıkanmaz, pimaş borusundaki usta hataları veya borunun yağlanmış olmasından dolayı tıkanmaktadır. Bu durumun tespit edilmesi için, kameralı görüntüleme cihazı olmazsa olmaz bir cihazdır.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrollerde; lavabo tıkanıklığı pimaş yağlanmasından kaynaklanmışsa eğer, pimaş borusunun yağdan temizlenmesi gerekir. Protesisat, pimaş yıkama makinesi ile pimaş borularını yağdan temizler. Şahsi olarak lavabo tıkanıklığı açanlar, pimaş borusundaki yağlanma olayını tespit edemezler. Tespit edemedikleri gibi pimaş yıkama makinesine de sahip değildirler.
 • Protesisat 14 yıllık tecrübesi ile tesisat sistemlerinde olabilecek bütün sorunları çözecek deneyime sahip bir firmadır. Firmamız tarafından çözülemeyecek hiçbir tesisat sorunu bulunmamaktadır.
 • Lavabo tıkanıklığı, bazen borunun eğimsiz olmasından, bazen de ters eğim verilmesinden dolayı meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda, robot cihaz ile yapılan müdahaleler yetersiz kalmaktadır. Pimaş borusuna yeterli eğim verilmedir ki tekrar tekrar tıkanıklık meydana gelmesin. Eğimsiz olan pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Bu gibi durumlarda firmamız taşeron firmalara iş yaptırmak yerine kendi onarım ekiplerine sahiptir. Onarım ekiplerimiz sadece onarım işlerini yapmaktadır. Şahsi olarak lavabo tıkanıklığı açanlar onarım işlerinden kaçınırlar. Zaten onarım gerektirecek durumları tespit edebilecekleri ekipmana da sahip değildirler.
 • Protesisat’ın onarım ekipleri tarafından yapılan onarımlar garanti altına alınır. Bir yıl içinde yaptığımız onarımlarda sorun yaşanması durumunda ücretsiz olarak, meydana gelen sorunları gidermekteyiz.
 • Kameralı lavabo açan firma arıyorsanız, o firmanın referanslarını dikkate almalısınız. Referanslar, firmanın güvenilirliğini ve kalitesini yansıtan önemli bir unsurdur.

Robotla lavabo açan firmanın ekiplerini çağırdığınızda, mutlaka lavabo borusunu kamera ile inceleyip incelemeyeceklerini sorunuz. Çünkü kamerasız yapılan işlem baştan savma bir işlemdir ve lavabo tıkanıklığının tekrar tekrar meydana gelmesi çok büyük bir ihtimaldir.

Robotla Lavabo Açma Fiyatları

Robotla lavabo açma fiyatları, belli başlı şartlara göre değişebilmektedir. Bu kriterler bazen dairenin bulunduğu kat olabilir, bazen de lavabo tıkanıklığının olduğu yer olabilmektedir. Kameralı lavabo açma işleminde kamera kullanılması çok önemlidir. Firmamız, kamera kullanılmasını robotla lavabo açma fiyatlarına yansıtmaz.

Protesisat, İstanbul’un tüm ilçelerine 30 servis aracı ile hizmet vermektedir. İstanbul’un hangi ilçesinde olursanız olun, kameralı lavabo açma işlemi için ekstra fiyat talebinde bulunmayız.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir