Müşteri Temsilcimiz
Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Kalorifer Petek Temizliği Fiyatları

Kalorifer peteği temizleme fiyatları; dairenin metrekaresine, petek sayısına ve petek modeline bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Metrekareye Göre Petek Temizliği Fiyatları

Dairenin metrekaresi arttıkça tesisat borusunun uzunluğu artmaktadır. Bu durumda tesisat borularının temizlenmesi için daha fazla zaman gereklidir. Harcanan zamanla doğru orantılı olarak daha fazla iş gücü gerektirmektedir ve bu durum petek temizliği fiyatlarını etkilemektedir. İlk defa petek temizliği yaptıracaksanız, petek temizliği ile ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Petek Sayısına Göre Petek Temizleme Fiyatları

Petek sayısı, temizlenecek olan petek miktarından dolayı daha fazla işgücü ve zaman harcanması anlamına gelmektedir. Bu durumda kombi petek temizleme fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür. Her petek tek tek temizlenir. Temizlik işleminden sonra her peteğin havası ayrı olarak alınır. Peteğin kirlilik oranına bağlı olarak petek temizleme makinası daha uzun süre çalışmak zorundadır.

Petek Modeline Göre Petek Temizleme Fiyatı

Petek modeli, kombi ve petek temizliği fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bunun nedeni, petek modeline göre uygulanan işlemin farklı olmasıdır. Döküm ve panel radyatörler petek temizleme kimyasalı ile temizlenebilir. Ancak alüminyum(alurad) petekler petek temizleme kimyasalı ile temizlenememektedir.

Döküm ve panel radyatörler, radyatör temizleme makinesi ile kimyasal ilaçla temizlenebilmektedir. Ancak alüminyum petekler, kimyasal ilacın alüminyuma zarar vermesi nedeniyle kimyasal ilaçla temizlenmesi mümkün değildir.

Ayrıca alüminyum(alurad) peteklerin içinde zamanla taş benzeri ufak yapılar oluşmaktadır. Bu ufak taşlar peteğin borularını tıkayarak peteğin ısınmasına engel olur. Alüminyum(alurad) petek temizliği yapıldığı sırada, petekler tek tek sökülerek bu taşların çıkarılması gerekir. Petek temizleme makinesi ile bu taşların temizlenmesi mümkün değildir. Bütün bu yapılanlar dikkate alındığında; kalorifer peteği temizleme fiyatlarında alüminyum petek olması fiyatı etkilemektedir.

Petek Temizliğinin Faydaları

  • Tesisat sisteminizdeki boruların, peteklerin ve kombinin ömrünün uzaması sağlanır.
  • Boru ve petek içindeki kireç ve tortular temizlenerek, kombi pompasının zorlanarak yıpranması engellenmiş olur.
  • Kombi pompasının zorlanması engellendiği için, kombinin daha fazla enerji harcamasının önüne geçilmiş olur.
  • Petek temizliği işleminden sonra kullanılan kimyasal koruyucu ilaç sayesinde, tesisat boruları, petekler ve kombi yaklaşık 2 yıl boyunca korunur.
  • Yine kimyasal koruyucu ilaç sayesinde, tesisat borularında ve peteklerde meydana gelmiş olan kılcal çatlaklar onarılmış olur. Böylece olabilecek kalorifer tesisatındaki su kaçaklarının önüne geçilmiş olur.
  • Kimyasal koruyucu ilaç sayesinde, kombi eşanjörü kireçten arınmış olur. Böylece eşanjörün ömrü uzar ve daha az enerji ile suyu ısıtmış olur.
  • Peteklerde meydana gelen tıkanıklıklar temizlenmiş olur. Petek tıkanıklıkları temizlendiği için daha verimli ısı elde edilir.
  • Petek tıkanıklıklarının yanı sıra tesisat borularındaki kireç ve tıkanıklıklarda temizlenmiş olur.
  • Peteklerin içinde hiçbir yabancı cisim kalmadığı için, ısı değişikliklerine çabuk tepki verir.

Petek temizliği uzmanlık isteyen bir iştir ve mutlaka petek temizleme makinesi ile yapılmalıdır. Diğer türlü yapılan petek temizlikleri beklenilen faydaları vermemektedir. Firmamız yaptığı işlemlerden sonra mutlaka fatura kesmektedir. Ayrıca yapılan işlemlere garanti vermektedir. Referanslar sayfamızda bulunan referanslarımızı dikkate alarak petek temizliği yaptırmanızı öneririz. Kombi petek temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi için firmamızla iletişime geçip servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir