Petekler Nasıl Temizlenir?

Petekler Nasıl Temizlenir?

Evlerde ve iş yerlerinde meydana gelen ısınma sorunları, kimi zaman kombilerin arızalanmasından, kimi zaman da peteklerin tıkalı olmasından kaynaklanıyor. Petek tıkanıklığı sorunu meydana geldiğinde geleneksel yöntemlerle temizlik yapan firmalardan hizmet alındığında sorun tamamen ortadan kaldırılamaz. Çünkü bu firmalar, peteklerin içinde oluşan tortu ve kireçlenmeleri temizleyemez. Bunun nedeni, ellerinde gelişmiş cihazların olmamasıdır.

Profesyonel ekipler ise özel olarak tasarlanmış petek temizleme cihazları ile hizmet vermekte ve dolayısıyla meydana gelen tortu ve kireçlenmeleri tamamen ortadan kaldırmaktadır. Peki, petekler nasıl temizlenir? Uzman ekipler, tıkalı peteklerdeki sorunu tespit etmek için öncelikle detaylı inceleme yapar. Bu işlem sırasında sorunun neden kaynaklandığı tam olarak tespit edilir. Sonrasında da özel olarak geliştirilmiş petek yıkama makineleri kullanarak temizleme işlemine başlanır.

Petek Temizliğinde Özel Cihazlar Kullanılır

Petek temizleme makineleri, radyatörlerin içinde oluşan tortuları ve kireçleri tamamen ortadan kaldırır. Bu hizmeti geleneksel yöntemlerle gerçekleştiren ekiplerin yaptığı işlemde ise sadece tortular ve kireçlenmeleri yerinden sökecek kimyasallar kullanılır. Bu kimyasallar tortu ve gereçlerin peteğin altında toplanmasına neden olur. Oysa bu işlemler için özel olarak geliştirilen kimyasallar, kireç ve tortuların sistemin tamamen dışına atılmasını sağlar. Bu sayede yapılan temizlik hizmeti daha kalıcı olur.

Petekler nasıl temizlenir? firmamızın uzman ekibi, temizlik yapmadan önce kalorifer sisteminde bulunan suyu boşaltır. Ardından sistem özel olarak tasarlanmış kimyasallarla doldurulur Bu kimyasal peteğin içindeki kireci ve tortuyu sistemden atmaya yarar. Kireç ve tortunun peteklerin içinden tamamen gittiğinden emin olduktan sonra sisteme normal su basılır.

Petek Temizliği Uzmanlık gerektirir

Petek temizliği uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu nedenle modern cihazlarla hizmet veren firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir. Peki, petekler nasıl tıkanır? Öncelikle kullanılan sularda belli bir oranda kireç bulunduğunun bilinmesi gerekir. İşte bu kireçler sistemdeki suyun soğuyup ısınmasıyla açığa çıkar ve peteklerde tıkanmalara sebep olur. Bu durumda da ısınma sorunu meydana gelir.

Petekler ısınmıyorsa ilk yapmanız gereken güçlü altyapılarıyla hizmet veren firmamıza başvurmaktır. Firmamız en son teknolojilerle tasarlanan cihazlarla hizmet vermekte, deneyimli personel de kalıcı işlemler yapmaktadır. Petek temizliği nasıl yapılır diye sorulduğunda verilecek tek bir cevap vardır: Petekler kimyasallarla temizlenir ve bu kimyasallar işlemi kalıcı bir hale getirir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir