Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Evinizde su kaçağı varmı diye hiç düşündünüz mü?

Eviniz de su kaçağı var mı?

Evinizde su kaçağı varmı diye hiç düşündünüz mü? Eğer faturalarınız fazla geliyorsa evinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız bunu kendi yöntemleriniz ile hemen tespit edebilirsiniz. Önce evde bütün su bataryalarını kapatın. Daha sonra su tesisatınızı izleyin, bütün çeşmeler kapalı olduğu halde halen sayaç işliyorsa hiç vakit kaybetmeden bizi arayın. Çünkü zamanında tespit edilerek müdahale yapılan su kaçakları sizi maddi kayıplardan koruyacaktır.

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur ?

Konut ya da işyerinizde meydana gelen su kaçaklarının tamamı su tesisatlarında meydana gelmektedir. Bu kaçakların ana kaynağı çoğu zaman çıplak gözle kontrol edildiğinde tespit edilemez. Bu nedenle özellikle geleneksel yöntemlerde sızıntının ana kaynağının tespit edilmesi için tesisat borularının geçtiği yerlerde kırma işlemi uygulanır. Genelde sızıntılar boruların ek yerlerinde meydana gelir. Ancak ek yerlerinin neresi olduğunu tahmin yöntemi ile bulunabilir. Boruda minik bir delik oluştuysa o zaman borunun geçtiği tüm yerlerin kırılması gerekir ki bu da yaşam alanının şantiyeye dönüşmesi demektir. Sonunda kaçağın kaynağı tespit edilir ancak zemin ve fayansın büyük bir kısmı kırılmış olur. Bunları onarmak için de ekstra bir maliyet gereklidir. Bu nedenle böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığı zaman modern teknolojilerle üretilmiş cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir.

Firmamız tüm kaçakları uzman teknik destek ekipleri ve modern cihazları ile hiçbir yeri kırmadan tespit etmektedir. Su tesisatında kaçak nasıl bulunur diye araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak uzman firmalardan destek almanız tavsiye edilmektedir.

Kurumsal firmalar, su tesisatlarında meydana gelen kaçakların kontrolünü uzman ekipleri aracılığı ile yapmaktadır. Üstelik bu işlemlerin tamamı en son teknolojilerle tasarlanmış cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Görüntüleme robotları ve detektörlü su kaçağı bulmak cihazları olarak adlandırılan bu makinelerle yapılan işlemlerde kaçakların ana kaynağı noktasal olarak tespit edilmektedir. Gider borularındaki su kaçakları görüntüleme robotları, su tesisatlarındaki kaçaklar ise detektörlü su kaçağı bulma cihazları ile bulunmaktadır. Bazı su sızıntıları alt kat ya da yan komşunuzun dairesinde görülen su damlacıkları sonucunda anlaşılabilmektedir. Bu tip su sızıntılarına gizli kaçak adı verilmektedir. Genellikle sızıntılarda su zeminde kendini belli etmez. Bunun nedeni de su tesisat borularının sıvanın alt tabakasından geçmesidir. Sıvanın üst kısmında suyu engelleyen bir yalıtım malzemesi vardır. Alt kısmında ise bu malzeme kullanılmamaktadır. Bu nedenle sızıntılar evin zemininde değil alt kat komşunuzun tavanına ıslaklığa neden olur. Bu tip sorunların kaynağını tespit edebilmek için kesinlikle gelişmiş teknolojilerle tasarlanan cihazlara ihtiyaç vardır. Bu cihazlar da kurumsal firmalarda bulunur. Bu firmalardan alınan hizmet, sorunun kısa bir süre içinde ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Su tesisatında kaçak nasıl bulunur denildiğinde bu nedenle kurumsal firmalarda hizmet veren uzman personeller aracılığı ile denilebilir. Bu firmalar, kullandıkları özel cihazlar sayesinde küçük bir çatlağı ya da deliği bile kolaylıkla bulabilecek altyapıya sahiptir. Gider borularında da su kaçakları meydana gelebilir ve bu tür kaçaklar görüntüleme cihazları ile tespit edilmektedir.

Ev ya da işlerinizde meydana gelen su kaçaklarında uzman ekipler güvenli çözümler sunuyor. Su tesisatında kaçak nasıl bulunur sorusunun tek bir cevabı vardır: Profesyonel servis personelinin hizmet verdiği kurumsal firmalara başvurarak. Son teknolojilerle tasarlanan su tesisatı arıza kamerası, gider borularında meydana gelen sorunlarla ilgili görüntü almaya yaramaktadır. Elde edilen görüntüler uzman personel tarafından değerlendirilir. Eğer temiz su tesisatında bir sorun varsa, o zamanda devreye başka bir cihaz girer. Bu cihazla birlikte tesisata basınç testi yapılır. Basınç testi ile birlikte detektörlü cihazlarla kaçak arama işlemi başlatılır. Böylece kaçak kolaylıkla tespit edilir.

Müşteriler su tesisatında kaçak nasıl bulunur sorusunu sürekli sormaktadır. Bu soruyu sormaktaki amaç ise kaçak tespitinde kırıp dökme işleminin olup olmadığını öğrenmektir. Modern cihazlarla yapılan işlemlerde zeminin ya da fayansın kırılmasına gerek kalmamaktadır. Bu cihazları kullanmak için özel olarak eğitim verilen uzman personel, kaçağı bulduktan sonra sorunu ortadan kaldırıcı yöntemler uygular. Kimi zaman kaçak özel kimyasallar aracılığı ile giderilir, kimi zaman da küçük bir kırma işlemi yapılır. Ancak hangi yöntem uygulanırsa uygulansın klasik kaçak bulma yöntemlerine göre daha az maliyetli ve güvenlidir.

Kameralı su kaçağı bulma

Su kaçakları artık modern cihazlarla tespit ediliyor. Klasik yöntemlerde kullanılan tüm yöntemlerin yerini atık son teknoloji ile tasarlanan cihazlar aldı. Geleneksel yöntemlerle su kaçağı tespit işlemlerinde bazen bütün bir tesisat boyunun kırılması gerekiyor. Çünkü genellikle su sızıntısının olduğu bölge, sorunun ana kaynağını oluşturmuyor. Bu nedenle de sızıntının kaynağını tespit edebilmek oldukça zor oluyor. Bu yöntem üstelik zahmetliği olduğu kadar ekonomik maliyeti de oldukça yüksek oluyor. Oysa kameralı su kaçağı bulma yönteminde işlem hem pratik yapılıyor hem de hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmıyor. Bu sistemde görüntüleme robotları su kaçağının olduğu boruya yollanıyor ve sorunun kaynağı bu şekilde tespit ediliyor. Kırmadan su kaçağı bulma yöntemini sadece profesyonel ekipler kullanabiliyor. Çünkü bu cihazları kullanmak belli bir bilgi ve birikim gerektiriyor. Ayrıca cihazların maliyeti yüksek olduğu için yalnızca kurumsal firmalarda bulunuyor. Çünkü bu firmalar koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet veriyor ve bu nedenle de müşterilerinin tüm beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilmek için teknik altyapısını sürekli güncelliyor.

Özellikle gider borularındaki sızıntılar kameralı su kaçağı bulma yöntemi ile tespit ediliyor. Bu cihazlarla kaynağı belirsiz su kaçakları da kısa bir süre içinde tespit edilebiliyor. Evinizde ya da işyerinizde böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınıza kurumsal firmalarla irtibata geçmeniz tavsiye ediliyor. Günün hangi saatinde olursa olsun sorunu bildirdiğinizde uzman servis ekipleri adresinize geliyor ve sorunu kısa bir süre içinde modern cihazlarla tespit ediyor. Kaynağı bilinen su kaçaklarını tespit ederek onarmak kolaydır. Ancak geleneksel yöntemlerde bu işlem için bile fayans ya da duvarın kırılması gerekiyor. Gizli su kaçakları ise klasik yöntemlerle tespiti ve tamiri en zor olan işlemlerin arasında geliyor. Çünkü bu tür sızıntılar komşunun tavanında ya da duvarında meydana gelen rutubetlerden anlaşılıyor. Uzman ekipler bu rutubetin meydana geldiği kaynağı tespit ederek yaşanan kabusun kısa bir süre içinde ortadan kaldırılmasını sağlıyor.

Kameralı su kaçağı bulma cihazları atık su gider borularınızdaki sorunları da tespit ediyor. Pimaş çatlakları, kırıkları. Bu cihaz sayesinde kısa süre içinde bulunuyor. Görüntüleme robotu adı verilen bu cihazlar pimaşın içine yollanıyor. Robotun elde ettiği görüntüler bilgisayar ortamında uzman personeller tarafından değerlendiriyor. Sonrasında da müdahale şekli belirlenerek gereken onarım işi gerçekleştiriliyor.

Konut ya da işyerinizde meydana gelen her çeşit su kaçaklarını güvenli bir şekilde bulan modern cihazlar, tüm işlemleri kırmadan yerine getiriyor. Kurumsal firmalar aracılığı ile sunulan bu hizmette onarımın ardından temizlik ve tadilat işlerinin yapılmasına gerek kalmıyor. Kaynağı bilinmeyen, görülmeyen su kaçakları bu cihazla birlikte görünmez olmaktan çıkıyor.

Kameralı su kaçağı bulma cihazı gider borularında meydana gelen sorunları görüntülü arama ile tespit eder. Elde edilen bu görüntüler profesyonel ekipler tarafından titizlikle incelenir. Şebeke suyunda kaçak olduğu tespit edilirse bu kez basınç testi uygulanır. Basınç testi ile birlikte su kaçağının ana kaynağı tespit edilir. Kurumsal firmalar müşterilerine en güvenli çözüm yollarını sunmaktadır. Bunu yaparken de teknolojinin tüm olanaklarından yararlanmaktadır. Tesisat sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip ederek müşterilerine en kaliteli hizmeti sunan firmalar, uzman servis personeli ile de sorunları kalıcı olarak çözmektedir. Konut ya da işyerinizde su kaçağı varsa klasik yöntemler kullanarak işlem yapan tesisatçılar yerine kurumsal firmalardan hizmet almanız, binanın şantiyeye dönmesini engelleyecektir. Fayans, duvar ya da parkeler kırılmadan meydana gelen tüm su kaçakları anında bulunacaktır. Uzman yardımı alarak görüntüleme cihazları ile su kaçaklarını tespit ettirebilir. Üstelik ekonomik bir şekilde sorundan kurtulabilirsiniz.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir