Müşteri Temsilcimiz Çevrimiçi
Online Destek
Hizmetlerimize ilişkin sorular sormak veya online servis kaydı oluşturmak için müşteri temsilcimiz ile görüşme başlatın.
Sizi Arayalım!
Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizi arasın.
Servisim Nerede?
Size gelecek olan servis ekibinin nerede olduğunu harita üzerinde görüntüleyin.

Boru Tıkanıklığı Açma

boru-tikanikligi-nasil-acilirTıkanan gider boruları, en son geliştirilmiş cihazlarla açılıyor. Robot tıkanıklık açma cihazları ile birlikte tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı kırmadan açılıyor. Boru tıkanıklığı açma hizmeti için özel olarak tasarlanan cihazlar uzman tesisatçılar tarafından kullanılıyor. Gider boruları takındığında uzman ekipler öncelikle tıkanıklık sorununun kaynağını tespit ediyor. Bunun için de kameralı cihazlar kullanılıyor. Bu cihazlar gider borusunun içine gönderiliyor ve tıkanıklığa neden olan cismin yeri ile yapısı tespit ediliyor. Görüntüler bilgisayar ekranında değerlendirilerek açma işlemine başlanıyor.

Boru Tıkanıklığı Açma İşlemi Kırmadan Robot Cihazla Müdahale Ediliyor..

Basınçlı su ya da robot tıkanıklık açma cihazı ile boru tıkanıklığı açma hizmetini yerine getiren profesyonel tesisatçılar, işlemi kırmadan gerçekleştiriyor. Cihaz, soruna neden olan cismi parçalayarak gider borusundan kanalizasyon sistemine küçük parçalar halinde gönderiyor. Cisim parçalanmayacak bir malzemeden oluştuysa bu kez de çekilerek dışarı çıkartılıyor. Ekipler, tıkanıklık açma işleminin ardından gider borusunu tekrar kameralı cihazlarla kontrol ediyor. Böylece içeride parça kalıp kalmadığı tespit ediliyor. Bu nedenle de tıkanıklık sorunlarında kurumsal firmalara başvurup modern yöntemlerden yararlanılması tavsiye ediliyor.

Atık su gider borularında meydana gelen tıkanıklıklar, binada büyük sorun yaratır. Boru tıkanıklığı açma işlemini geleneksel yöntemlerle gerçekleştiren ustalar, binanızın şantiye görüntüsü almasına neden olur. Çünkü tıkanıklık sorunu tespit edebilmek için kırma işlemi gerçekleştirmek zorundadır. Oysa gelişmiş teknolojilerle tasarlanan makineleri kullanan uzman ekipler, tıkanıklık sorunlarını kırmadan, dökmeden ortadan kaldırmaktadır. Robot tıkanıklık açma cihazı kullanarak gider borularında meydana gelen tıkanıklıkları açan uzman ekipler, açma işleminden önce soruna neden olan cismin tespitini yapar. Bu tespit de görüntüleme cihazları aracılığı ile gerçekleştirilir.

Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazıyla hattınızda her hangi bir problem olup olmadığı tespit edilir…

Görüntüleme cihazları, borunun içine gönderilir ve cismin ne olduğu tespit edilir. Sonrasında en uygun cihazla boru tıkanıklığı açılır. Açma işlemi için genellikle robot tıkanıklık açma cihazı kullanılsa da, kimi durumlarda yüksek basınçlı su jetinden de yararlanılmaktadır. Hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın tıkanıklık açma işlemi kırmadan yerine getirilir. Robot cihazlar, tıkanıklığa neden olan cismi ya parçalayarak kanalizasyon sistemine gönderir, ya da helezon yaylar aracılığı ile çekerek dışarı çıkartır. İşlem türü ne olursa olsun gider borusu tıkanıklığı kırmadan açılmaktadır.

Soru veya görüşünüzü bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir